Українські металургійні заводи об’єднаються під контролем Росії

На рівні уряду Росії відбувається скупка українських металургійних підприємств. Не виключено, що за цим стоїть бажання Москви створити транснаціональний металургійний холдинг.

"Запоріжсталь" стала третім українським металургійним підприємством, купівлю якого приписують "неназваним" російським інвесторам. Кошти для купівлі акцій холдингу, що володіє підприємством, як і у випадку з продажем долі в "Індустріальному союзі Донбасу", надав російський "Внешэкономбанк" (ВЭБ), пише видання "Коммерсант-Украина".

"Складається враження, що скупка українських металургійних активів відбувається на рівні уряду Росії. Не виключено, що за цим стоїть бажання Москви створити транснаціональний металургійний холдинг", - розповів топ-менеджер однієї з українських металургійних компаній, що побажав залишитися неназваним.

Джерело у ВЭБ підтвердило, що переговори щодо купівлі "Запоріжсталі" "проходили в Кремлі", зазначивши, що зараз ВЭБ готує офіційне повідомлення.

Про продаж ВАТ "Запоріжсталь" стало відомо 31 травня. У російському "Внешэкономбанк" повідомили, що фінансують угоду, але кінцевого покупця назвати відмовилися. А поінформоване джерело в установі зазначило, що угода про наміри купити увесь холдинг "Запоріжсталь" була підписана з власниками активу ще наприкінці 2009 року. За інформацією джерела в "Промінвестбанку" (ПІБ), яким володіє ВЭБ, угода може бути закрита приблизно протягом півроку.

"Вона готувалася в Москві, тому тут (у ПІБ) документів ніхто не бачив. Процес проходить складно. Зібрати такі гроші одразу неможливо". Джерело додало, що договір передбачає продаж 100% "Запоріжсталі" за 1,7 млрд доларів.

Найбільшими власниками меткомбінату "Запоріжсталь" (96,6% акцій) вважаються дві бізнес-групи акціонерів - власники Midland Group Едуард Шифрін і Алекс Шнайдер, з одного боку, і Ігор Дворецький і Віталій Сацький, з іншого. Їхні структури також володіють долею в "Запоріжкоксі" (41%) і Запорізькому залізорудному комбінаті (29%), контролюють Запорізький вогнетривкий завод, Луганський трубний завод і "Трубосталь", кілька брухтопереробних підприємств, збагачувальну фабрику "Шолоховська" (Ростовська область, РФ), мережу металобаз у СНД та інших країнах.

Джерело, близьке до власників "Запоріжсталі", розповіло, що партнери Midland Group по активу хотіли отримати за свої пакети акцій більше, ніж пропонували інші претенденти. "Свої пакети давно хочуть продати пани Шифрін і Шнайдер, тому що їм дуже потрібні гроші. Інші акціонери так гостро грошей не потребують, тому готові почекати, тим більше що ціни на металургійні активи повинні вирости", - зазначив співрозмовник. За його словами, угода передбачає викуп 50% долі найбільших акціонерів холдингу.

У договорі також передбачений опціон, згідно з яким викуп акцій, що залишилися, робитиметься за ціною, не нижче за ту, що буде сплачена за долю Midland Group.

Голова Запорізької обласної держадміністрації Борис Петров розповів, що спочатку інтерес до "Запоріжсталі" виявили 14 компаній, але в травні їх кількість зменшилася до 4. Серед охочих придбати актив називалися ArcelorMittal і російська "Северсталь", а також група "Метінвест" і південнокорейська Posco. Останні від покупки відмовилися.

На думку генерального директора Concorde Capital Ігоря Мазепи, ситуація, коли підписується договір про наміри, а потім незважаючи на документ починається пошук нових інвесторів, виглядає нетипово і "дещо дивно". "Можливо, це була спроба підвищити вартість пакету акцій за рахунок пропозиції іншим учасникам ринку. Якщо ця інформація підтвердиться, вони можуть вимагати від власників "Запоріжсталі" компенсації за такого роду дивні дії", - вважає він.

"Запоріжсталь" - далеко не перший актив, який купує російський капітал. У січні було оголошено, що 50% + 2 акції "Індустріального союзу Донбасу" перейшли під контроль групи інвесторів з Росії на чолі з Олександром Катуніним. Цю угоду також фінансував ВЭБ. А наприкінці травня представники двох офшорних компаній - Rewein Ltd і Formigos Holdings Ltd - оголосили про придбання ММК ім. Ілліча на користь якогось російського концерну.

Читайте також:

"Запоріжсталь" перейшла під контроль Росії

На "Запоріжсталь" претендують три металургійні гіганти

Криза в українській металургії минула: виробники збільшують виплавку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: