Українські обмінники потрапили в облогу валютних "спекулянтів"

Кілька банків у середу продавали долари за низьким курсом, що призвело до виникнення черг. Але дешева валюта вже закінчилася.

У середу, 26 серпня біля пунктів обміну валют кількох комерційних банків вишикувалися великі черги. Люди квапилися купити долари за низьким курсом 8,15 грн та продати їх у сусідніх обмінниках по 8,40 грн.

Черги виникли біля обмінників низки фінустанов, які у вівторок встигли запастися на валютних торгах дешевими доларами від Нацбанку й продавали валюту по 8,15-8,16 грн за долар. В інших банках курс купівлі американської валюти в той час становив 8,40-8,45 грн, а курс продажу - 8,48-8,58 грн. Таким чином, люди намагалися заробити на курсовій різниці.

Оскільки НБУ обмежує обсяг транзакції 8 тисячами гривень, за одну "ходку" можна було заробити 245 гривень, витративши на весь процес чверть години. Банки повинні стежити, кому продають долари за низьким курсом, але на практиці паспорт вимагають далеко не у всіх обмінниках . Наприклад, в банку "Форум" пред'являти документи при покупці доларів не знадобилося.

Наплив людей призвів до того, що в деяких обмінниках гривня закінчилася до 14:00.

На думку Миколи Івченка, керівника інформаційно-аналітичного центру Forex Club, спеціальні валютні аукціони, які НБУ проводить на міжбанківському валютному ринку, сприятимуть стабілізації курсу готівкового долара в Україні на рівні 8,40-8,45 грн.

Разом із тим, екс-глава Нацбанку Сергій Тігіпко вважає, що банки зможуть обійти курсові обмеження НБУ шляхом введення додаткових комісій на операції з обміну валюти. Таким чином, дешевих доларів в обмінниках не залишиться.

Нагадаємо, у середу, 26 серпня, на міжбанківському та готівковому валютних ринках продовжився обвал курсу гривні.

Зокрема, курс долара перевищив позначку 8,50 грн, а євро стабілізувало позиції на рівні, суттєво вищому за 12 гривень.

Читайте також:

Долар на міжбанку знову перевищив 8,50 грн

Янукович розповів, чому падає гривня

Восени долар підскочить до 10 гривень

Пинзеник: Друкувати гроші небезпечно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: