Українські підприємства нестимуть відповідальність за корупцію

Стягнення для юридичних осіб застосовуватимуться у разі, якщо злочин на користь підприємства скоїть керівник, представник або засновник підприємства.

З 1 січня цього року в Україні за корупцію нести відповідальність будуть не лише громадяни, але і підприємства.

Відповідні норми передбачаються законом "Про відповідальність юридичних осіб за здійснення корупційних правопорушень" від 11 червня 2009 року, що набуває чинності з 1 січня 2011 року.

Варто відмітити, що стягнення для юридичних осіб застосовуватимуться у разі, якщо злочин на користь підприємства скоїть керівник, представник або засновник підприємства. Відповідальність накладатиметься у виді: штрафу (від 17 тис. грн. до 255 тис. грн.); заборони займатися певним видом діяльності; конфіскації майна; ліквідації юридичної особи. Нагадаємо, 21 грудня, Верховна рада визнала такою, що втратив силу пакет антикорупційних законів.

Як повідомлялося раніше, 20 грудня голова Верховної ради Володимир Литвин попросив профільні комітети парламенту визначити подальшу роботу Ради в антикорупційній сфері у зв'язку з внесенням Віктором Януковичем в середині грудня законопроекту №7487, єдиного державного реєстру осіб, що зробили корупційні правопорушення, що передбачає введення.

Президент вважає, що пріоритетами на 2011 рік є боротьба з корупцією, бюрократією і підвищення ефективності держвлади. 2 листопада ВР відмовилася приймати за основу і направила на повторне перше читання в комітет проект закону "Про заходи державного фінансового контролю публічної служби".

Читайте також:

Пшонка: вкрав гроші - поверни їх державі

Депутати відклали боротьбу з корупцією на наступний рік

Для хабарників запровадять штрафи до 25,5 тис. гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: