Українські підприємства розрахуються з "Нафтогазом" ПДВ-облігаціями

Мінфін розробить механізм погашення заборгованості підприємств-експортерів перед НАК "Нафтогаз України" за спожитий природний газ у рахунок боргу перед ними з відшкодування ПДВ з боку держави.

Найбільшим підприємствам дозволять розрахуватися з НАК "Нафтогаз України" за спожитий газ у рахунок боргу держави перед ними з відшкодування ПДВ, пише "Коммерсант-Украина" в статті "Украина сдает взаимозачет".

За словами джерела у Кабміні, минулого тижня віце-прем'єр Андрій Клюєв дав розпорядження Міністерству фінансів розробити механізм погашення заборгованості підприємств-експортерів перед НАК "Нафтогаз України" за спожитий природний газ у рахунок боргу перед ними з відшкодування ПДВ з боку держави.

"Зараз розглядаються два основні варіанти взаємозаліку: перший - погашення простроченого боргу з ПДВ живими грошима, другий - випуск Мінфіном ПДВ-облігацій, якими підприємства зможуть погашати борг перед "Нафтогазом". Ухвалення рішення очікується наступного тижня. Список підприємств ще буде визначатися урядом", - уточнив співрозмовник.

Як відомо, унаслідок заборгованості перед "Нафтогазом" зараз на межі зупинки перебуває найбільших металургійних і хімічних підприємств країни.

З 9 червня монополія скоротила постачання газу підприємствам з найбільшими боргами.

Сум відшкодування ПДВ має вистачити для розрахунків з "Нафтогазом".

Зараз загальний борг промислових підприємств за газ, за даними компанії "Газ України" (дочірня структура НАК), становить 4,9 млрд гривень.

При цьому заборгованість перед підприємствами із відшкодування ПДВ вище: в ГМК - 6,4 млрд гривень, уточнили в асоціації "Металургпром", ще понад 1 млрд гривень - перед хімічними підприємствами, стверджують у Спілці хіміків України.

"Ми вже готуємо документи до випуску ПДВ-облігацій. Хоча, звичайно, хотілося б отримати відшкодування грішми", - говорить основний власник концерну "Стирол" Микола Янковський.

У п'ятницю в обговоренні питання здійснення взаємозаліків в Кабміні брав участь і голова правління Маріупольського меткомбінату Володимир Бойко.

"Доручення дане, але поки невідомі терміни реалізації взаємозаліків", - відзначив він.

Читайте також:

"Нафтогаз України" не віддасть Фірташу відсуджений газ

Україна вдвічі збільшить видобуток газу

Українським заводам почали масово відключати газ за борги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: