Українські політики і бізнесмени встановлюють собі пам'ятники за життя

Українські політики і бізнесмени встановлюють собі пам'ятники за життя

Погруддя Сергію Ківалову / Фото: rupor.info

В Одесі встановили погруддя Сергію Ківалову, а у Дніпропетровську прототипом скульптури став бізнесмен Геннадій Аксельрод.

В Україні все більшої популярності набуває встановлення пам'ятників політикам та бізнесменам - за життя.

У законі чітко прописано, що для того, аби потрапити на п'єдестал треба зробити дві речі. "Перше – треба зробити щось видатне. Друге – померти і 10 років зачекати", - пояснив голова столичної комісії з пам'яток культури Олександр Бригинець. Однак обійти закон виявилося легше легкого – треба просто назвати монумент скульптурною композицією і можна встановлювати його хоч на центральній площі.

Серед інших свій обеліск відкрив в Одесі сумнозвісний голова ЦВК часів Помаранчевої революції Сергій Ківалов. Як розповів проекту "Гроші" сам герой, він монумент собі не замовляв і звичайно ж не оплачував. За словами Ківалова, він із подивом знайшов у кореспонденції запрошення на відкриття власного погруддя у Міжнародного гуманітарного університету.

"Якщо скульптор визначив, що зовнішність буде схожа на ту чи іншу людину, - я не можу йому цього заборонити", - зауважив Ківалов. Він стверджує, що створити пам'ятник за життя, іще й власним коштом вирішив маловідомий одеський скульптор.

А у Дніпропетровську два роки тому без жодних документів уночі в центрі міста з'явився бронзовий незнайомець. Прототипом скульптури виявився місцевий бізнесмен Геннадій Аксельрод. А замовник - його грошовитий друг, Вадим Єрмолаєв. Стосунки двох комерсантів у місті називають дружбою з елементами стьобу.

"Я, щиро кажучи, очікував якихось ускладнень з боку прототипу. Але він це сприйняв філософські. Сказав – нічого не поробиш, буду тут сидіти", - розповів скульптор Олександр Дольник.

У середньому, бронзова композиція на весь зріст потягне на десятки тисяч доларів. Бюст в натуральну величину з глини чи пластиліну коштує від 5 тис. гривень і вище, а після того, як бюст готовий, його відливають у бронзі або вирубують із каменя. Це додає до вище названої суми ще один нуль – 50 тисяч гривень.

Водночас психіатри не радять ставити собі монумент за життя. Кажуть, перевтілитись у пам'ятник люди хочуть від страху перед смертю. Фахівці застерігають - коли на п'єдестал піднімають бронзовий фетиш, отже жива людина вже не потрібна. Бо вона живе, розвивається і може розчарувати.

Читайте також:

Головний комуніст України Симоненко оселився у розкішному маєтку

Професійний жебрак в Україні заробляє 300 гривень на день

Українські зірки п'ють алкоголь літрами

В елітному домі, де живе генпрокурор, борг за комуналку тягне на рекорд

"Володарі країни" за життя будують собі пам'ятники

"Володарі країни" за життя будують собі пам'ятники

Повʼязані теми:

Наступна публікація