Українські політики і бізнесмени встановлюють собі пам'ятники за життя

В Одесі встановили погруддя Сергію Ківалову, а у Дніпропетровську прототипом скульптури став бізнесмен Геннадій Аксельрод.

В Україні все більшої популярності набуває встановлення пам'ятників політикам та бізнесменам - за життя.

У законі чітко прописано, що для того, аби потрапити на п'єдестал треба зробити дві речі. "Перше – треба зробити щось видатне. Друге – померти і 10 років зачекати", - пояснив голова столичної комісії з пам'яток культури Олександр Бригинець. Однак обійти закон виявилося легше легкого – треба просто назвати монумент скульптурною композицією і можна встановлювати його хоч на центральній площі.

Серед інших свій обеліск відкрив в Одесі сумнозвісний голова ЦВК часів Помаранчевої революції Сергій Ківалов. Як розповів проекту "Гроші" сам герой, він монумент собі не замовляв і звичайно ж не оплачував. За словами Ківалова, він із подивом знайшов у кореспонденції запрошення на відкриття власного погруддя у Міжнародного гуманітарного університету.

"Якщо скульптор визначив, що зовнішність буде схожа на ту чи іншу людину, - я не можу йому цього заборонити", - зауважив Ківалов. Він стверджує, що створити пам'ятник за життя, іще й власним коштом вирішив маловідомий одеський скульптор.

А у Дніпропетровську два роки тому без жодних документів уночі в центрі міста з'явився бронзовий незнайомець. Прототипом скульптури виявився місцевий бізнесмен Геннадій Аксельрод. А замовник - його грошовитий друг, Вадим Єрмолаєв. Стосунки двох комерсантів у місті називають дружбою з елементами стьобу.

"Я, щиро кажучи, очікував якихось ускладнень з боку прототипу. Але він це сприйняв філософські. Сказав – нічого не поробиш, буду тут сидіти", - розповів скульптор Олександр Дольник.

У середньому, бронзова композиція на весь зріст потягне на десятки тисяч доларів. Бюст в натуральну величину з глини чи пластиліну коштує від 5 тис. гривень і вище, а після того, як бюст готовий, його відливають у бронзі або вирубують із каменя. Це додає до вище названої суми ще один нуль – 50 тисяч гривень.

Водночас психіатри не радять ставити собі монумент за життя. Кажуть, перевтілитись у пам'ятник люди хочуть від страху перед смертю. Фахівці застерігають - коли на п'єдестал піднімають бронзовий фетиш, отже жива людина вже не потрібна. Бо вона живе, розвивається і може розчарувати.

Читайте також:

Головний комуніст України Симоненко оселився у розкішному маєтку

Професійний жебрак в Україні заробляє 300 гривень на день

Українські зірки п'ють алкоголь літрами

В елітному домі, де живе генпрокурор, борг за комуналку тягне на рекорд

Відео"Володарі країни" за життя будують собі пам'ятники

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: