Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українські родини проїдають майже половину своїх доходів. Як економити на продуктах

Витрати на харчування в середньому складають понад 3 тисячі гривень.

Середньостатистична українська родина витрачає на місяць на продукти харчування понад 3 тис. грн. Для більшості сімей - це половина місячного бюджету.

Таке дослідження оприлюднила міжнародна компанія "Нільсен", ідеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".

Ціни на харчі в Україні зашкалюють: батон - 12 грн, яблука – 20 грн, м'ясо - понад 100 грн за кілограм.

Щомісяця українські родини залишають в супермаркетах від 40% до 50% від бюджету, але при цьому не доїдають. Для порівняння: жителі країн ЄС витрачають на харчування близько 12% від свого щомісячного доходу. І зарплати там у рази більші за українські. Середньодобовий раціон в Україні за калоріями є достатньо низьким, на рівні 2700-2800 кілокалорій. Середньодобовий раціон європейця становить близько 3500 кілокалорій.

До того ж на ціни харчів в Україні впливає так званий сезонний фактор, кажуть експерти:

"У будь-якій європейській країні незалежно від пори року ціни на ті самі картоплю, овочі практично не відрізняються, тобто там немає так званого сезонного фактору. То в нас протягом року ціни, в першу чергу борщовий набір, можуть підскакувати на 250-300%, потім відкатуватися назад".

Щоб зекономити, українці змушені купувати менше. Щоб витрати на харчування не так били по гаманцю, фахівці радять розписувати тижневий раціон і купувати продукти за списком саме під заплановані страви. А також стежити за акціями у магазинах.

ВідеоЯк не купувати зайвого в супермаркетах

Щомісяця українські родини залишають в супермаркетах 40-50% від бюджету, але при цьому не доїдають. Як привчити себе не купувати в супермаркетах зайвого - дивіться у Сніданку.

Як не купувати зайвого в супермаркетах

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції