Українські водії масово переходять на дешеве пальне

Бензином А-92 зараз водії заправляються на 40% більше, ніж на початку року, тобто споживання цього виду палива збільшилося в середньому на 50 тисяч тонн в місяць.

Українські водії переходять з бензину А-95 на дешевший А-92, ціна якого нижче на 20-30 копійок за літр.

За даними досліджень "Консалтингової групи А-95", бензином А-92 зараз водії заправляються на 40% більше, ніж на початку року. Тобто споживання А-92 збільшилося в середньому на 50 тисяч тонн в місяць.

Директор "А-95" Сергій Куюн вважає, що це свідчить про серйозну переорієнтацію частини роздрібних споживачів на дешевшу марку бензину через дорожнечу А-95. Якщо ж приймуть новий Податковий кодекс, в якому закладено підвищення акцизу на бензин на 52 євро (чи 50-52 коп на літр), то можна припустити, що перехід на А-92 стане ще більше масовим.

Замдиректора НТЦ "Психея" Геннадій Рябцев також говорить про ріст споживання бензину А-92, але за його даними, продажі цього виду палива на АЗС виросли приблизно на третину. За його прогнозом, це не призведе до скорочення нинішньої різниці в ціні між А-95 і А-92 (А-92 не подорожчає через збільшення попиту, а А-95 не подешевшає).

"У жовтні піде поступове, на 3-5 копійок в тиждень, підвищення цін на усі види палива через те, що подорожчала нафта і подешевшав долар, - говорить Рябцев. - Це означає, що до кінця місяця А-95 повернеться до 7,70-7,80 грн/л (зараз 7,60), А-92 - до 7,40-7,50 (7,30). Якщо нафта не подешевшає, така тенденція збережеться до кінця осені".

Читайте також:

Уряд Криму купив у депутата-регіонала бензину на мільйон

Уряд збирається підвищити акцизи на бензин

У новому Податковому кодексі повернули транспортний збір

Бензин дорожчатиме на 5 копійок щотижня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: