Українські земельні бізнесмени жадібніші за фашистів

Дата публікації
Перегляди
3532
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українські земельні бізнесмени жадібніші за фашистів

Українські земельні бізнесмени жадібніші за фашистів / Фото: Українські новини

Торговці родючим ґрунтом заробляють на одному полі до 10 мільйонів.

Екологи Харківщини виявили у регіоні розкрадання родючих земель. Шар чорнозему завтовшки 2 метри з полів вивозять вантажівками, після цього роками тут не росте навіть бур'ян. Для порівняння, у роки війни фашисти вивозили ґрунт, знімаючи шар товщиною не більше 10-20 сантиметрів.

Наразі купити чорнозем може будь-хто - газети рясніють оголошеннями, в яких родючий ґрунт обіцяють доставити прямо до будинку. Фахівці запевняють, що продаж землі, на якій підприємці заробляють мільйони, заборонено Земельним кодексом, проте розслідувати факти торгівлі ґрунтом правоохоронці не поспішають, пише Сегодня.

Житель селища Пісочин, що під Харковом, Павло Нетеса каже, що із земельними вандалами бореться більше двох років. За цей час торговці встигли спустошити кілька полів у селищі. Як правило, "копачі" намагаються розташуватися подалі від населених пунктів. За день машина може зробити кілька ходок.

Місцеві жителі скаржаться правоохоронцям, але в місцевому райвідділі їхні скарги залишають без уваги, тому населення бореться з вандалами самостійно - порушників закону знімають на відео, яке відправляють в екологічні організації і правоохоронцям. За словами екологів, на одному полі зловмисники можуть заробити до 10 млн грн.

Скільки полів постраждали від дій земельних вандалів підрахувати складно, кажуть екологи, але рахунок точно йде на десятки. Тільки у Харківському районі члени однієї з громадських організацій нарахували шість.

"Фашисти в роки війни теж вивозили чорнозем з наших полів, але вони знімали лише 10-20 сантиметрів, - каже еколог Олег Перегон. - Ми ж виявили поле площею 10 гектарів, з якого вивезли шар чорнозему в два метри. Там навіть через кілька років росте лише бур'ян".

За підрахунками вчених, 7 міліметрів ґумусу формуються близько 100 років. Це означає, що двометровий шар відновиться в кращому випадку тільки через 10 тисяч років. А родючими ці землі стануть не раніше, ніж через 350-400 років.

Читайте також:

Українцям не дозволять продавати землю вже з наступного року

Оформити документи на землю стане значно простіше

Янукович підганяє запуск земельного ринку

Українські землі оцінили у 70 мільярдів доларів

Світовий банк розкритикував українську земельну реформу

Хакери розкрили деталі земельної реформи України

Українські землі розпродадуть після виборів

Земельний кадастр запрацює в середині 2012 року

Усю територію України сфотографували з висоти пташиного польоту

Доходи від продажу державної землі досягли 500% від запланованого

11% громадян продадуть свої ділянки після відкриття ринку с/г земель

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3532
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація