"Український фермер вимирає"

Лобісти вітчизняних аграріїв просвітку не бачать. Кажуть, якщо так піде і далі, то вид "український фермер" занесуть до Червоної книги.

Вітчизняні аграрії пишуть листа вищому керівництву країни. Тваринництво є збитковим, повідомляють вони. Від початку року корми і енергоносії подорожчали майже наполовину (автоматично зросла і собівартість м’яса), а от закупівельні ціни на велику рогату худобу, птицю, і свиней - навпаки упали. Як жити українцю, якщо він - не вегетаріанець? 

У фермерстві Йосип Савович – 4 роки. Його господарство - це із сотня свиней і десяток корів. Раніше - трохи заробляв. А нині усю живність думає продавати. Годувати ж бо зовсім невигідно. Торік за тонну комбікорму віддавав гривень чотириста, зараз усю тисячу правлять. Та й то купити проблема. Ціна на м’ясо при цьому впала. Утім, навіть задешево комбінати брати не хочуть. А навіщо, каже фермер, їм вигідніше купити привезене. Воно неякісне, зате коштує менше.

Лобісти вітчизняних аграріїв просвітку не бачать. Кажуть, якщо так піде і далі, то вид "український фермер" занесуть до Червоної книги. Вони вже не вперше звертаються до влади. Та результатів поки що - катма.

М’ясо з-за кордону в Україну завозять тоннами. І щороку - дедалі більше. Утім, легального імпорту - як кіт наплакав. З усього завезеного м’ясива - менше 5 відсотків. Тож поки одні набивають кишені, стверджують виробники, інші - дихають на ладан.

“Шановний Вікторе Андрійовичу, Вікторе Федоровичу і далі по списку. Це відкритий лист, із яким українські аграрії звертаються до вищого керівництва держави. Мовляв, робіть щось, бо буде біда. Поки в Україну масово завозять м’ясо з-за кордону, вітчизняне фермерство поступово зникає”.

ВідеоТвариництво стає збитковим в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: