Український фондовий індекс з початку року зріс на 61%

Україна продовжує утримувати перше місце у світі за темпами зростання фондового ринку. Цього року ПФТС виріс до 940,22 пунктів.

Український фондовий індекс ПФТС продовжує утримувати перше місце у світі за темпами зростання. У І кварталі 2010 року ПФТС виріс на 61% з 585,36 до 940,22 пунктів.

Лідерство за швидкістю виходу фондових ринків з біржової кризи Україна захопила минулого року – за цей час ПФТС збільшився майже на 400%.

"Причини зростання? По-перше, дійсно ростуть ціни на активи. ... Ну і зростання спостерігається на всіх невеликих ринках. На сьогоднішній день у топ-10 найбільш швидко зростаючих ринків входять, крім України, яка на першому місці, Угорщина, Чехія, Словаччина, країни Балтії, Туреччина", - сказала голова ради директорів ВАТ "Фондова Біржа ПФТС" Ірина Заря.

Вона також зазначила, що в І кварталі 2010 року втричі зросли середньомісячні обсяги торгів цінними паперами на ПФТС - за квартал обсяг торгів склав 10,6 млрд гривень, що на 158% більше, ніж за аналогічний період минулого року. У той же час, левову частку в структурі торгів займають державні боргові цінні папери.

"Треба розуміти, що з 10,5 млрд грн, близько 9 млрд - це торги держоблігаціями, і 1 млрд грн - акціями. Інші ринки - корпоративних облігацій, муніципальних, паперів фондів - ми їх стимулюємо, але це поки не ринки", - зазначила Заря.
За її словами, така структура торгів типова для ринків, що розвиваються.

"В загальному обсязі ринків всіх країн (з ринками, що розвиваються) акції - це десь близько 15% обсягу торгів, облігації - близько 11%, 70% і більше - держпапери", - резюмувала Заря.

Варто зазначити, що, за дослідженнями експертів, український ринок акцій став найбільш динамічним у світі і за підсумками десятиліття. За останні 10 років він виріс майже на 900%.

Читайте також:

АМКУ дозволив росіянам купити найбільшу українську фондову біржу

Україна стала світовим лідером за темпами зростання фондового ринку

Український ринок акцій став першим у світі за підсумками десятиріччя

Дефолт в Дубаї обвалив український фондовий ринок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: