Український ринок акцій став першим у світі за підсумками десятиріччя

За підсумками десятиріччя український фондовий ринок зріс у 9 разів, що стало абсолютним рекордом.

Ринок акцій України виріс за 10 років більше ніж на 890% в доларовому еквіваленті. Разом з Перу та Шрі-Ланкою Україна увійшла до "десятки" найприбутковіших світових ринків за підсумками року і десятиріччя.

Український біржовий індикатор ПФТС виріс за підсумками 2009 року вдвічі, не дивлячись на сильну залежність країни від програм допомоги МВФ. Всього ж за минуле десятиріччя капіталізація українського ринку збільшилася в 10 разів і склала більше 26 млрд доларів.

Друге місце за підсумками десятиріччя посіло Перу: його ринок виріс за 10 років на 842%. "Бронзу" отримав російський індекс РТС, що підріс на 697%. На четвертому місці опинилася Румунія, фондовий ринок якої додав 567%.

За останні 10 років ринок акцій США виявився одним з найменш прибуткових. Індекс S&P 500 втратив за цей період часу близько 9,8%, тоді як 10-річні казначейські облігації США гарантували інвесторам 84% прибутку.

У 2009 році на перше місце вийшла Бразилія, чий індекс Bovespa виріс на рекордних 145% у доларовому еквіваленті, багато в чому завдяки 29-відсотковому зростанню її національної валюти по відношенню до американського долара.

Перу та її індекс Lima General посіли друге місце, продемонструвавши зростання на 120%. Третє місце зайняв філіппінський Philippine SE Industrial Index, зростання якого склало 118%.

Росія в 2009 році посідає четверте місце: доларовий індекс РТС додав цього року 116%. При цьому на тлі зростання курсу рубля до долара на 4% за підсумками року на 113% підріс індекс ММВБ.

Найбільш неприбутковими ринками 2009 року стали Бахрейн і Словаччина. Їхні втрати перевищили за підсумками року 20%.

Читайте також:

Україна долає кризу швидше, ніж США і Росія

Уряд обіцяє ріст ВВП до 3,7% в 2010 році

Експерт: долар впаде нижче 8 гривень навесні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: