Український ринок іпотеки може скоротитися на 15 відсотків

Через зміни до низки законів ринок іпотеки в Україні може суттєво знизитися.

Іпотечний ринок в Україні може скоротитися скоротиться на 15% через проект закону "Про внесення змін до деяких законів України" (від 31.07.2009), яким пропонується позбавити кредиторів можливості оперативного захисту порушених прав, повідомляє Український кредитово-банківський союз.

Вказаним проектом передбачено внесення змін до законів України "Про заставу", "Про іпотеку", "Про нотаріат", "Про виконавче виробництво" і "Про іпотечне кредитування, операціях з консолідованим іпотечним боргом та іпотечних сертифікатах", згідно яких пропонується відмінити право звернення стягнення на предмет іпотеки на підставі виконавчого підпису нотаріуса.

Подібна законодавча пропозиція поставить під загрозу виконання відповідних зобов'язань перед світовими фінансовими установами. Що істотно понизить привабливість України для міжнародних інвесторів, заявляє УКБС.

У 2009 році іпотечний портфель фінустанов в Україні скоротився на 3,48% (або на 3,8 млн гривень).
А проблемна заборгованість фізичних осіб по іпотечних кредитах виросла в 1,7 разів.

УКБС звернувся до профільного парламентського Комітету з проханням рекомендувати депутатам відхилити проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України" (щодо звернення стягнення на предмет іпотеки на підставі виконавчого напису нотаріуса).

Як повідомлялося, раніше виконавчий директор Української національної іпотечної асоціації (УНІА) Олексій Пилипець заявив, що практично 100% іпотечних кредитів в Україні є проблемними. 

Читайте також:

Банкам знову дозволили забирати в боржників квартири

Майже 100% іпотечних кредитів в Україні є проблемними

Нерухомість подорожчала на кілька тисяч доларів 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: