Український ринок нерухомості має перспективи

На тлі погіршення економічного стану спостерігаються позитивні події, які повинні позитивно позначитися на ринку нерухомості України в перспективі.

Про це заявив Герман Панікар, заступник директора, начальник відділу фінансових ринків і інвестицій в Україні компанії Jones Lang LaSalle.

За словами Панікара, дотепер в умовах бурхливого економічного зростання практично будь-який проект був приречений на успіх, через що на ринку реалізовувалося багато низькоякісних проектів, направлених на отримання короткострокових високих доходів, але при цьому мало привабливих з погляду довгострокових інвестицій.

Будівництво
Veer
Український ринок нерухомості має перспективи
Зараз під такі проекти неможливо одержати фінансування, оскільки банки, інвестори, девелопери й орендарі починають висувати вищі вимоги до пропонованих їм проектів. А це повинне привести до поліпшення якості проектів, що будуть реалізуватися.

Експерт припускає, що зміни стосуватимуться і ринку землі. До теперішнього часу він був сильно перегрітий. Конкуренція, що росте, серед продавців в умовах зниженого попиту примушує власників земельних ділянок знижувати ціни на них, також поступово знижується собівартість будівництва. Таким чином, на ринку поступово вирівнюється прибутковість основних її гравців (інвесторів, девелоперів, власників ділянок, будівельних компаній і т. д.) з урахуванням ризику, які вони несуть при реалізації проекту.

Крім того, компанії, що мають нагоду активно входити в девелопмент в умовах економічного спаду, повинні одержати значні переваги від даної ситуації. Вони можуть реалізувати свої проекти в умовах зниженої конкуренції, що дозволить одержати додатковий дохід на вкладений ними капітал.

Також для багатьох девелоперів створення спільних підприємств стає найприйнятнішою формою реалізації проекту. Це продиктовано їхнім бажанням привернути додатковий власний капітал і міжнародний досвід.

Така форма співпраці також цікава і для іноземних партнерів, оскільки дозволяє значно скоротити ризики і терміни реалізації проекту.

Панікар вважає, що економічні умови, що склалися, приведуть до перенесення термінів насичення ринку на пізніший термін. Це дозволить девелоперам і інвесторам в майбутньому, після нормалізації економічної ситуації, витягнути додатковий вигоди від перевищення попиту над пропозицією. 

У той же час експерти прогнозують, що в Україні до кінця року може бути зупинено до 70% проектів у сфері будівництва і девелопменту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: