Український ринок ПК впав до рівня 2005 року

За перші 3 місяці 2009 року в Україну було завезено майже на 70% менше комп'ютерів, ніж в аналогічний період торік. Ця тенденція зберігатиметься і надалі.

У першому кварталі 2009 року на український ринок було завезено близько 190 тис. персональних комп'ютерів. Це на 67% менше аналогічного періоду 2008 року і навіть на 7,5% менше, ніж у першому кварталі 2005 року. Такі дані наводяться в звіті аналітичної компанії IDC.

Значне скорочення попиту на комп'ютери, перш за все, є наслідком економічної кризи в країні. Крім того, серйозним негативним чинником, який стримує постачання комп'ютерної техніки, є великі запаси техніки в каналі.

Так, за оцінками IDC, до кінця березня на складах українських дистриб'юторів залишалися нереалізованими більше 130 тис. ноутбуків, більшість з яких - це моделі середнього і верхнього цінового діапазону. В результаті частка портативних систем в постачаннях першого кварталу склала всього 17% (ледь більше 32 тис. шт.).

Ситуація в сегменті настільних ПК не набагато краща. Найсильніше криза вдарила по великих локальних збірниках, орієнтованих на великі проекти і роботу з роздрібом, – в минулому кварталі сукупна частка ТОП-10 зменшилася до 20%. Багато компаній так і не змогли повністю очистити свої склади від систем, виготовлених ще у четвертому кварталі 2008 року, деякі навіть зіткнулися з необхідністю згортання виробництва.

У найближчій перспективі аналітики не бачать чинників, які могли б сприяти поліпшенню кон'юнктури ринку ПК, і прогнозують подальше скорочення постачань - до 1,1 млн одиниць за підсумками року, що відповідає рівню 2005 р.

"Ситуація посилюється тим, що влада приховує дійсний стан економіки", - заявив регіональний менеджер IDC в Україні Володимир Поздняков. – "Про глибину проблем можна судити лише за непрямими ознаками, але навіть цього вистачає, щоб розуміти: основне завдання українських IT-компаній на поточний рік - зберегти бізнес за будь-яку ціну".

Читайте також:

У 2020 році на один DVD записуватимуть 7,2 терабайта даних

У комп'ютери ФБР проник невідомий вірус

В Іспанії створили екологічний нетбук з крохмалю

ООН закликав уберегти дітей від "безпринципних хижаків" інтернету

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: