Українським аграріям хочуть збільшити фіксований податок у шість разів

Дата публікації
Українським аграріям хочуть збільшити фіксований податок у шість разів

Збільшення податку стане серйозним ударом для малих і середніх фермерських господарств / Дело

Міністерство доходів і зборів підготувало зміни до Податкового кодексу.

В Україні з 2014 року сплата фіксованого сільськогосподарського податку може збільшитися майже в шість разів, повідомляє "Комерсант-Україна".

Чиновники пропонують змінити механізм нарахування податку, щоб аграрії платили його, виходячи з грошової оцінки земель, яка постійно змінюється. Зокрема, запропоновано індексувати норматив, як це відбувається в разі сплати податку на землю. Тобто замість нинішніх платежів - в середньому 5,5 грн/га ріллі (грошова оцінка сільськогосподарських угідь - 3674 грн/га) - доведеться платити 31 грн/га (на 1 січня 2013 року - 20,64 тис. грн). Передбачається, що доходи держави таким чином виростуть на 1-1,3 млрд грн.

Читайте також: Аграрії отримають кредитів на 4 млрд гривень до кінця весни

Крім того, Міндоходів пропонує ввести з 1 січня 2014 року новий механізм сплати екологічного податку та збору за спеціальне використання води - через агентів. В їх число увійдуть суб'єкти господарювання, які торгують товарами в аерозольній упаковці або імпортують їх (ставка збору - 1% від митної вартості), скидають воду продукти побутової хімії або формують відходи з полімерів, гуми, люмінесцентних ламп (1 євро/од.), а також одержувачів гуманітарної допомоги у вигляді такої продукції (100 євро/т). Ставку плати за користування надрами обчислюватимуть у відсотках від вартості видобутих корисних копалин - 3-7,5%, проте сума платежу не повинна бути менше нинішнього рівня - 0,34-39,3 грн/од. обсягу або ваги.

Читайте також: Міністр аграрної політики розповів, скільки витратять аграрії на посівну в цьому році

Глава Аграрного союзу Геннадій Новіков пояснив, що раніше в структуру фіксованого податку, крім податку на прибуток і землю, зборів за користування надрами і водою, входив збір у Пенсійний фонд, зараз же аграрії платять його окремо. "Тому якщо до цих 6 грн додати всі платежі, які зараз вносяться, то сума перевищує навіть шестиразове збільшення", - говорить експерт.

Президент асоціації "Клуб аграрного бізнесу" Алекс Ліссітса відзначає, що підвищення податків позначиться на собівартості продукції і прибутковості компаній. "Це стане серйозним ударом для малих і середніх фермерських господарств, особливо в регіонах, які постійно страждають від складних кліматичних умов,- південь і схід України, - прогнозує він. - Вони практично всі в минулому році спрацювали в нуль". За його словами, це знизить рентабельність з урахуванням прогнозів падіння закупівельних цін на зернові та олійні культури, які вже скоротилися на 20-30%.

Наступна публікація