Українським банкам необхідно 100 млрд, щоб вижити

Fitch Rating вважає, що українським банкам необхідно додатково 100 млрд гривень, щоб врятувати країну від зниження рейтингів.

Українським банкам потрібна додаткова капіталізація у розмірі близько 100 млрд грн.

Таку точку зору оприлюднила директор підрозділу з фінансових організацій міжнародного рейтингового агентства Fitch Rating Ольга Ігнатієва.

За її словами, показники якості активів банків різко погіршилися в результаті девальвації гривні і різкого економічного спаду, недоліків у сфері андеррайтингу кредитів і дисципліни позичальників.

Дослідження банків, які рейтингує Fitch, показало, що до кінця першого півріччя поточного року питома вага знецінених кредитів досягла 34%.

За словами Ігнатьєвої, подальше зростання знецінених кредитів або складнощі з ліквідністю можуть призвести до нових випадків неплатоспроможності приватних банків і зниженнях рейтингів.

Вона також зазначила, що фінансова криза призведе до переділу банківського ринку в країні.

"Банки в іноземній і державної власності і деякі приватні фінансові організації, ймовірно, сформують кістяк сектора після кризи", - зазначила Ігнатьєва.

Нагадаємо, що нещодавно вперше за рік рейтинги українських банків зросли. Так, за даними Fitch Ratings, у III кварталі вперше з серпня 2008 року було підвищено рейтинг українського банку.

Проте 30 жовтня рейтингова служба Standard & Poor's знизила прогноз по суверенних кредитних рейтингах України з "позитивного" до "стабільного".

Читайте також:

На міжбанку впали долар і євро

Міжнародні експерти знизили рейтинг України

Рейтинги українських банків зросли вперше за рік

Державний борг України зменшився на 200 млн доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: