Українським банкам стало дорого виходити в світ

На думку експерта, відтепер українським банкам буде важче отримати кредити за кордоном.

Зниження рейтингів низки українських банків агентством Fitch Ratings свідчить про серйозне подорожчання закордонних кредитів для вітчизняних фінансових установ.

Таку думку в коментарі ТСН.ua висловив президент Центру антикризових досліджень Ярослав Жаліло.

"Зниження рейтингів означає визнання підвищення рівня ризикованості фінансових установ. Це означає, що якщо ці установи виходять на зовнішні ринки, вони можуть зіткнутися з тим, що до них будуть застосовуватися більш жорсткі вимоги щодо вартості кредитування. Для них більш дорогими мають бути фінансові ресурси", - пояснив експерт.

Втім, зниження рейтингів він вважає передусім свідченням, а не причиною таких проблем українських банків. "У світі загальне зниження готовності надавати кредитний ресурс через світову фінансову кризу. Ті, хто надає позики, проводять власний аналіз, і для них складна ситуація в українському банківському секторі не є таємницею. Не думаю, що факт зниження рейтингу містить якийсь ризик. Скоріше взагалі ситуація, в якій опинилися українські банки, містить в собі ризики. А зниження рейтингу – це просто відображення реальних подій, які відбулися", - наголосив економіст.

"Ризик у тому, що банкам треба виходити на зовнішні ринки запозичень, бо в них значні зовнішні борги. І в наступному році їм треба буде ще активніше виходити. Для них ресурси будуть дорожчими. Але справа не в рейтингах, а в світовій фінансовій кризі та загальному зниженні обсягів кредитування", - додав Жаліло.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що агентство Fitch погіршило рейтинги більш, ніж десяти українських банків.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: