Українським металургам через борги обмежили поставки газу

Так частково без блакитного палива залишилися Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинского та ММК ім. Ілліча.

"Нафтогаз України" почав скорочувати постачання газу металургійним підприємствам з найбільшими боргами - Дніпровському меткомбінату (ДМК) ім. Дзержинського і ММК ім. Ілліча, пише "КоммерсантЪ-Украина" в статті "По долгу службы".

Учора, 9 червня на балансовій нараді керівників підприємств гірничо-металургійного комплексу заступник міністра промислової політики Сергій Біленький повідомив, що НАК „Нафтогаз України" почав обмежувати постачання газу меткомбінатам.

Радник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Віктор Сергеєв уточнив, що тиск газу, що подається на Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинского (належить Індустріальному союзу Донбасу, ІСД), знижений приблизно в три рази, через що усі три працюючі доменні печі переведено на безгазовий режим.

У ІСД від коментарів відмовилися, пославшись на те, що позиція компанії з цього питання поки не сформульована. А заступник генерального директора по виробництву і збуту ММК ім. Ілліча Сергій Арих заявив, що тиск газу, що поставляється на підприємство, з ранку був понижений в 1,8 разу, через що комбінат вже обмежив об'єми виплавки чавуну.

"Якщо так далі піде, можлива зупинка мартенів",- сказав він і додав, що розрахуватися за газ комбінат не може, оскільки держава повинна повернути підприємству 1,5 млрд грн. ПДВ. Сума боргу ДМК ім. Дзержинского перед "Газом України" (дочірнє підприємство „Нафтогазу України") складає 192 млн грн, ММК ім. Ілліча заборговував 300 млн грн.

Джерело в Мінпаливенерго пояснило, що без відключення боржників від постачань не вдасться забезпечити фінансову збалансованість НАК. "Це приватні підприємства, які працюють з прибутком. В той же час "Нафтогаз" відчуває певний дефіцит оборотних коштів. Чому ми повинні в цих умовах прощати їм борги"? - обурився співрозмовник і додав, що можливе повне відключення ДМК ім. Дзержинского і ММК ім. Ілліча від газу. Найближчим часом постачання можуть бути обмежені і на Алчевском меткомбінаті (належить ІСД).

Нагадаємо, в той же час "Нафтогаз" за наслідками тендеру 14 травня уклав договір з власним дочірнім підприємством "Нафтогазаобслуговування" на надання послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом. Сума договору склала 29,7 млн грн.

Читайте також:

Через Фірташа "Нафтогаз" може залишитися восени без газу

"Нафтогаз" віддав майже тридцять мільйонів за катання на таксі

У "Нафтогазі" скорочують персонал під виглядом реорганізації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: