Українським студентам не виплатили стипендії

Проблеми зі стипендіями відчули студенти в усіх областях України.

Студенти переважної більшості вищих навчальних закладів України не отримали стипендії.

Про це заявив перший заступник керівника Секретаріату Українського молодіжного форуму Андрій Черних.

"До мене надходять численні дзвінки зі всіх регіонів України щодо проблеми з виплатою стипендії. Студенти скаржаться, що, маючи середній бал 4.0 та вище, вони не отримали стипендію", - повідомив він.

За словами Черниха, причиною цієї проблеми стало те, що Кабмін і Міністерство освіти та науки не в повному обсязі забезпечили вузи коштами. В середньому навчальні заклади забезпечені на 70% від норми.

Крім того, вузи зараз встановлюють додаткові вимоги до студентів, які отримують стипендію. Наприклад, у Тернопільському державному педагогічному університеті середній бал підвищили до 4.7.

У Харківському національному педагогічному університеті імені Г.Сковороди, Київському національному університеті культури і мистецтв, Волинському національному університеті імені Лесі Українки відмовляються виплачувати стипендію студентам, які мають хоча б одну трійку.

За словами лідера Українського молодіжного форуму, таке нововведення є порушенням законодавства, зокрема постанови Кабінету міністрів "Питання стипендіального забезпечення".

Згідно з нею, стипендію мають виплачувати студентам, які за результатами семестрового контролю мають середній бал успішності 7.00-9.99 за дванадцятибальною або 4.00-4.99 за п'ятибальною шкалою оцінювання.

Нагадаємо, за інформацією Міністерства праці та соціальної політики, Україна не має заборгованості по зарплатах перед працівниками бюджетної сфери.

В той же час, заборгованість по зарплатах в цілому по Україні вже сягнула мільярда гривень.

Читайте також:

Заборгованість по зарплатах сягнула мільярда гривень

Третина українських студентів хоче назавжди поїхати за кордон

В День Тетяни Тимошенко згадала, як була студенткою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: