Українським заводам почали масово відключати газ за борги

"Газ України" почав відключати паливо злісним боржникам. Всього поки що постраждали вісім великих підприємств, сукупні ж борги різних галузей сягають 5 мільярдів.

Дочірнє підприємство НАК "Нафтогаз України", компанія "Газ України" відключила від газопостачання за борги три великих промислових підприємства та обмежило газопостачання п'яти.

Як повідомили у компанії, газ було відключено підприємствам "Черкаське хімволокно" (борг - 6,61 мільйона гривень), Лисичанська теплоелектроцентраль (55,55 мільйона гривень) і виробнику шин, заводу "Дніпрошина" (27,44 мільйона гривень).

Обмежена подача газу Дніпровському металургійному комбінату ім. Дзержинського (борг - 274,8 мільйона гривень), Маріупольському металургійному комбінату ім. Ілліча (304,38 мільйона гривень), Краматорському металургійному заводу ім. Куйбишева (29,94 мільйона гривень), Алчевському металургійному комбінату (151,78 мільйона гривень) і хімічному концерну "Стирол" (178,51 мільйона гривень).

При цьому "Газ України" планує відключити від блакитного палива ще низку підприємств. Серед них, зокрема, підприємство "Енергомашспецсталь" (борг - 54,46 мільйона гривень) і скляний завод "Кристал" (0,25 мільйона гривень).

У "Газі України" підкреслили, що компанія обмежує газопостачання тих промислових підприємств, які накопичили значну заборгованість за спожитий енергоресурс. Такі дії зроблені відповідно до плану заходів щодо підвищення рівня розрахунків за газ і поліпшення платіжної дисципліни серед всіх категорій споживачів.

Загальний борг промислових підприємств за 2008, 2009 і чотири місяці 2010 року становить близько 4,9 мільярда гривень. За 2008 заборгованість становила 363,9 мільйона гривень, за 2009 - 1,3 мільярда гривень, а за січень-квітень 2010 - 1,6 мільярда гривень.

"Відключення і обмеження постачань газу здійснюються, зважаючи на значну суму заборгованості підприємств за спожитий газ, низький рівень розрахунків та враховуючи небажання підприємства здійснювати погашення боргу в згідно зі встановленими графіками", - наголосили газовики.

"Газ України" підкреслив, що постійно зростаюча заборгованість українських споживачів робить неможливим проведення "Нафтогазом" оплат за імпортований природний газ. Компанія і надалі планує вживати жорстких заходів щодо підприємств-боржників, які не забезпечують вчасних розрахунків за газ та порушують договірні відносини.

Нагадаємо, раніше стало відомо про обмеження подачі газу таким підприємствам, як ММК імені Ілліча та Дніпровський меткомбінат (ДМК) ім. Дзержинського.

Раніше у Мінпаливенерго заявили, що через заборгованість споживачів Україна може опинитися в ситуації нестачі коштів на оплату російського газу.

За офіційною інформацією, в "Нафтогазі" склалася критична ситуація, зокрема дефіцит бюджету компанії становить 1 мільярд гривень.

Читайте також:

"Нафтогаз України" має проблеми з оплатою російського газу

Українським металургам через борги обмежили поставки газу

Через Фірташа "Нафтогаз" може залишитися восени без газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: