Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Український бензин повинен коштувати не більше 7 гривень

Гіршим за український бензин є тільки пальне із Нігерії, Шрі-ланки та Анголи. Реальна ж вартість палива, яким заправляються українські автомобілісти, не повинна перевищувати 7 гривень.

Результати досліджень іноземних експертів показали, що пальне українського виробництва залишає бажати кращого. Гіршими за вітчизняні є тільки нафтопродукти з Нігерії, Шрі-Ланки та Анголи. При цьому, вартість пального помітно вища за його якість відповідно до собівартості.

Так, за даними Міжнародного центру якості палива IFQC, найкращим у світі бензином свої авто заправляють шведи, німці та японці. Ці країни стабільно, впродовж багатьох років утримують перші рядки рейтингу за якістю палива.

Українських же автовласників результати дослідження не порадують. За останні три роки паливо українського виробництва провалилося з 48-го місця в 2008 році на 83-е за підсумками 2010 року.

Експерти резонно помічають, що наше паливо не може коштувати тих грошей, які за нього просять. Так, президент київського міжнародного енергетичного Q - club Олександр Тодійчук упевнений, що реальна вартість бензину, враховуючи його якість, повинна складати не більше 7 гривень. Одночасно він нагадав, що серед нафтопродуктів, що продаються на українських АЗС, близько 50-60% фальсифікату.

"Основна несправедливість для тих, хто його купує, в тому, що вони купують майже за європейськими цінами неякісний бензин або те, що ми умовно називаємо бензином", - підкреслює Тодійчук.

Держава вже декілька років переносить введення підвищених вимог до виробників українського бензину і перехід на стандарти палива євро-4 і євро-5. Таким чином, для кожного водія постійно віддаляється перспектива заправлятися якісним вітчизняним бензином. Перенесення термінів впровадження нових стандартів для НПЗ чиновники кожного разу мотивують браком коштів у їх власників.

Варто також відзначити, що й імпортний бензин не відрізняється особливою якістю, як намагаються запевнити населення імпортери. Наприклад, Білорусь, з якої Україна отримує близько половини імпортного палива, розташувалася на 43-м місці рейтингу якості. П'ята частина бензину імпортується з Росії. Там якість палива погіршала за рік на п'ять позицій, внаслідок чого російський бензин займає лише 58-й рядок.

Найякіснішим паливом у більш-менш значних об'ємах забезпечує український ринок лише Литва. 15% в загальному імпорті - це паливо, яке експерти IFQC поставили на 21-е місце в рейтингу якості. Мізерні об'єми, сумарно близько 8% імпорту, найбільш якісного палива ми отримуємо з Польщі та Румунії. Ці виробники стабільно утримуються в десятці країн-виробників найбільш якісного пального.

Нагадаємо, що якість пального на заправних станціях України починаючи з літа 2011 року перевірятимуть 12 пересувних лабораторій.

Читайте також:

Якість пального на АЗС контролюватимуть пересувні лабораторії

На українських АЗС продають не бензин, а "бодягу" із вугілля

Українські АЗС виявились найприбутковішими у світі

Третина бензину в Україні є фальсифікатом

Залиште свій коментар

Вибір редакції