Український бізнес спрогнозував курс долара та уповільнення інфляції. Опитування НБУ

Український бізнес спрогнозував курс долара та уповільнення інфляції. Опитування НБУ

Фото: Національний банк України

Топменеджери компаній очікують зростання обсягів виробництва в Україні.

Протягом найближчих 12 місяців долар в Україні коштуватиме 27-28 гривень.

Такі прогнози топ-менеджерів компаній, щоквартальне опитування яких традиційно провів Нацбанк.

Тривале збереження сприятливої ситуації на валютному ринку зумовлює подальше поліпшення девальваційних очікувань. Більшість опитаних вважає, що курс долара протягом найближчого року становитиме 27,96 грн. Водночас майже третина компаній - 32,3% - більш оптимістична й очікує, що курс не перевищить 27,00 грн за долар.

Бізнес поліпшив очікування щодо зростання економіки та уповільнення інфляції. Загалом, рівень ділової активності підприємств залишається високим: індекс ділових очікувань на наступні 12 місяців становить 115,3%. Значення індексу більше 100 означає перевагу в суспільстві позитивних економічних настроїв, зазначають в НБУ.

Поліпшення інфляційних очікувань спостерігається третій квартал поспіль. Загалом, бізнес прогнозує інфляцію через 12 місяців уже на рівні 6,9% (у другому кварталі прогнозували 7,7%, а в першому – 9%).

Керівники компаній вважають, що обсяги виробництва в Україні зростатимуть. 39,5% компаній очікують вищі темпи їхнього зростання. Лише 9,1% підприємців очікують зниження обсягів виробництва.

Кожна шоста компанія прогнозує, що кількість працівників на їхніх підприємствах зростатиме. Водночас більшість підприємств (64,1%) планує підвищувати зарплати своїм працівникам упродовж наступних 12 місяців.

Частка компаній, що планує залучати кредити, зросла до 43,4% (від 41,5% у попередньому кварталі).

Фото: Національний банк України

Нагадаємо, МВФ поліпшив економічні прогнози для України. За підсумками 2019 року економіка України зросте на 3%. Це на 0,3% вище за попередній прогноз, який становив 2,7%.

Повʼязані теми:

Наступна публікація