Український фондовий ринок обвалився: інвестори в паніці

Через кризу на міжнародних фондових ринках падають і українські акції. З початку місяця індекс UX втратив вже 24,8%, а індекс ПФТС - 24,2%.

На фондовому ринку України знову панічні розпродажі: інвестори "скидають" українські активи за будь-якими цінами, що призводить до катастрофічних обвалів котирувань.

Станом на 13:00 19 травня індекс UX обвалився на 7,14%, до 1918,75 пунктів, "пробивши" психологічну позначку в 2000 пунктів. Індекс ПФТС обвалився на 5,38%, до 767,60 пунктів. Широкий індекс українського фондового ринку UAI-50 втратив 3,24%.

Причина цього - сильний негатив, який знову прийшов із зарубіжних майданчиків, де криза, схоже, тільки починає розростатися. Так, напередодні Німеччина заборонила короткі продажі за деякими фінансовими інструментами, щоб уникнути спекулятивного падіння. Незабаром надійшла негативна реакція з ринків США, Азії, Європи, сировинних, а також валютного, де євро оновив черговий чотирирічний мінімум.

Перспективи на фондових ринках залишаються похмурими, тому вкрай волатильний український фондовий ринок падає. З початку місяця індекс UX втратив вже 24,8%, а індекс ПФТС - 24,2%.

Найбільші втрати несуть машинобудівники – "Богдан-Моторз" (-16,6%), "Луганськтепловоз" (-12,9%), "АвтоКрАЗ" (-12,9%).

Найбільша активність продавців зосереджена по акціях Алчевського МК (-10,2%), Авдіївського КХЗ (-7,44%), "Укрсоцбанку" (-10%).

Найменше зниження зафіксовано по паперах "Запоріжсталі" (-2,6%), "Крименерго" (-2,8%), "Інтерпайп НМТЗ" (-3,1%).

Як пояснив ситуацію на ринку управляючий портфелями Concorde Capital Максим Слободський, українські майданчики знижуються на тлі зовнішнього негативу і падіння європейських та американських індексів.

"Дешевшають всі без винятку ліквідні акції. Невисокий обсяг торгів свідчить про небажання інвесторів фіксуватися на таких низьких рівнях. Хвилю розпродажів на ринках викликали новини про те, що Німеччина ввела заборону на короткі продажі за державними облігаціями, не покритими CDS і акціями найбільших банків. Заборона запроваджена до кінця березня 2011 року. Ці новини також обвалили євро до нових 4-х річних мінімумів щодо долара США, що також чинить додатковий тиск на фондові та сировинні ринки", - зазначив експерт.

Читайте також:

Мінекономіки оголосило про вихід України з кризи

Євро впав до чергового мінімуму через поглиблення боргових проблем ЄС

Українські банки обмежили операції з євро через падіння курсу

Український фондовий індекс з початку року зріс на 61%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: