Український суд дозволив екс-власникам "Приватбанку" стягнути з Росії майже 140 млн дол.

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Київський суд дав дозвіл на виконання рішення Арбітражу Гааги.

Апеляційний суд міста Києва ухвалив рішення про стягнення з Росії компенсації в сумі 139 мільйонів доларів за майно екс-власників "Приватбанку" і пов'язаних з ними компаній в Криму. 

Про це йдеться в ухвалі №796/165/2018 в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Згідно з документом від 25 вересня 2018 року, виконавчі листи на стягнення повинні бути видані на 130,5 млн доларів компенсації за нерухомість, 9,2 млн доларів компенсації витрат на судовий процес, а також відсотки на ці суми. Таким чином суд дав дозвіл на виконання рішення Гаазького арбітражу. 

"Ухвала суду може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня проголошення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до цього суду", - сказано в документі.

Розгляд вищезгаданої справи був ініційований позивачами проти РФ 19 червня 2015 року на підставі угоди між урядами РФ і України від 27 листопада 1998 про захист інвестицій російсько-українського двостороннього інвестдоговору (ДІД) і відповідно до регламенту UNCITRAL.

Позивачі стверджували, що РФ порушила свої зобов'язання шляхом ухвалення з серпня 2014 року кроків, які перешкоджали їх інвестиціям в Криму.

За матеріалами справи, Гаазький арбітраж присудив позивачам близько 130,5 млн. дол. компенсацій за нерухомість, 9,2 млн. компенсацій витрат на судовий процес, а також відсотки за зазначеними сумами. 

Нагадаємо, що рішення ухвалено у відповідь на заяву про забезпечення позову екс-глави правління "ПриватБанку" Александра Дубілета та ще 17 компаній. Серед них і ті, що пов'язують з Ігорем Коломойським та його партнерами: "Приватофіс", "Приватленд", "Аеробуд", "Еверест Стейт" та інші.

До цього, 5 вересня, Апеляційний суд Києва за позовом "приватівців" наклав арешт на акції українських "дочок" російських банків: "ВТБ", "Промінвестбанку" та "Сбербанку" та заборонив їм ліквідовувати юридичні особи. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції