Українці бідніші за албанців

За даними дослідження компанії GFK, купівельна спроможність українців є однією з найнижчих в Європі.

Лідерами з показників купівельної спроможності у Європі, за даними GFK, є мешканці Швейцарії та Ліхтенштейну. Середня купівельна спроможність у цих країнах становить 27 тис. євро на особу на рік. Середньоєвропейський показник - 11,9 тис євро на одну особу. Дослідники відзначають, що стрімкі показники зростання купівельної спроможності спостерігається у державах Центрально-Східної Європи. 

Монети
Архів
За офіційними даними, доходи і витрати українців є дуже скромними
Україна хоч і теж демонструє позитивну динаміку купівельної спроможності, однак пасе задніх у загальноєвропейському рейтингу. Серед 40 держав, в яких проводилося дослідження, наша країна посіла передостанню 39-ту позиції після Білорусі та Албанії, які посіли 37-е та 38-е місця відповідно. Останньою у рейтингу зазначено Молдову – там купівельна спроможність становить 685 євро на особу. Тоді як в Україні цей показник сягає 1487 євро. 

Низькі позиції України в подібних рейтингах почасти пояснюються тим, що близько 40% економіки перебуває у "тіні", а чимала частка зарплат виплачується "чорною готівкою" у конвертах. Відповідно ці показники рівня життя українців ніколи не потрапляють до звітів міжнародних структур.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: