Українці мають найнижчі зарплати в Європі

Українські експерти попередили, що підвищити рівень життя в можна буде тільки після підвищення зарплат, що відстають від усіх європейських країн.

Україна за рівнем зарплат програє всім країнам Європи - від Білорусі і Росії до Болгарії, Франції, Італії, Польщі та інших держав. Про це заявила директор Інституту демографії Елла Лібанова.

"Я завжди кажу, що іншого шляху, окрім як підвищення заробітних плат, для розвитку України немає. На даний момент я повинна визнати, що підвищення заробітних плат протягом останніх трьох років не супроводжувалося адекватним підвищенням продуктивності праці", - наголосила вона.

"Якщо ми сьогодні дивимося на співвідношення України з іншими країнами за таким показником, як ВВП на душу населення, і по співвідношенню заробітних плат, то Україна програє більше за продуктивністю праці. Реально, у нас не такі вже великі резерви для підвищення оплати праці. Інше питання, що не можна говорити про підвищення соціальних трансферів без адекватного підвищення заробітної плати", - також відзначила експерт.

Крім того, Лібанова зауважила, що українські пенсіонери, в переважній більшості, дуже погано живуть, але середнє співвідношення середньої пенсії та заробітної плати в Україні складає 49%, і це все виходить виключно з солідарної системи, тобто, з внесків працюючих.

За словами Лібанової, в інших країнах надходження йдуть з накопичувальних фондів, з того, що сама людина собі відкладає на старість.

Нагадаємо, за підсумками жовтня минулого року Україна вже опускалася на останнє місце в Європі за рівнем зарплат у доларовому еквіваленті. Наприкінці року з українцями зрівнялися молдавани, середня зарплата яких становила 230 доларів на місяць проти 246 доларів в Україні.

Читайте також:

За рік Україна стала найбіднішою країною Європи

Борги із зарплат в Україні перевищують 1,5 мільярда

Зарплати українців за рік впали на 10%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: