Українці на заробітках

У Німеччині точиться полеміка щодо того, чи мають українці замінити поляків на зборі спаржі.


У Німеччині під загрозою опинився врожай спаржі просто через те, що не приїхала третина збирачів із Польщі. Кілька років тому німецькі політики спробували замінити поляків німецькими селянами, але експеримент провалився. Як виявилося, німецькі безробітні не люблять тяжкої праці в полі. Тому цією роботою і надалі займаються іноземні сезонні робітники, переважно з сусідньої Польщі. 

Проте цього року їх приїхало значно менше, ніж очікувалося. У таких регіонах, як Нижня Саксонія, бракує третини збирачів врожаю спаржі та інших овочів і фруктів. В усій Німеччині не вистачає тобто близько 60 тисяч робітників. Кажуть, що поляки надають перевагу роботі у Великобританії та Нідерландах. Там робітники зі східних країн-членів Європейського союзу можуть працювати без обмежень. Натомість у Німеччині через чотири місяці вони змушені залишити країну. 


Тому сьогодні німецькі селяни у розпачі. Дехто каже, що без помічників зі Східної Європи на вирощуванні овочів і фруктів у Німеччині можна буде ставити хрест. Щоби цього не сталося, селянські об’єднання пропонують зняти обмеження на роботу поляків та інших громадян нових країн ЄС, а також укласти угоду з Україною.

З пропозицією залучити українців уже давно виступає Дитрих Пауль, голова об’єднання нижньосаксонських селян, що вирощують спаржу. Берлінські політики побоюються того, що українці нелегально залишатимуться в Німеччині. Незважаючи на негативне ставлення уряду до пропозиції Пауля, він не втрачає надію переконати берлінських політиків.

Збір спаржі – дуже тяжка фізична праця, і саме це є причиною небажання німців займатися цією справою. Але навіть німкені інколи пристають на пропозицію щодо збору врожаю. Платня ж за неї може сягати 100 євро на день, середній заробіток складає 1500 євро на місяць. А це майже вдесятеро більше, ніж середня зарплата в Україні. Тому в разі, якщо уряд Німеччини погодиться допустити українців до цих робіт, є підстави припускати, що багато українців радо відгукнеться.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: