Українці почали панічно купувати долари

Нацбанк запевняє, що паніку спровокували побоювання, що Україна не отримає черговий транш кредиту МВФ

Українці в декілька разів збільшили покупку доларів. Охочих придбати валюту не зупиняють навіть високі котирування - 9-10 грн/.

Вчора середня ціна продажу долара виросла ще на 30 коп. - до 9,51 грн/дол., - підвищившись за тиждень на 1,25 грн., або на 15%. Але це лише посилило інтерес громадян до інвестицій в іноземну валюту, яка розходилася в банках дуже швидко.

Так, в Києві в банку "Контракт" долар продавали по 9,4 грн., а попит був набагато вищим, ніж при курсі 8,2 грн. Така ж ситуація спостерігалася в Індекс-банку і банку "Фінанси і Кредит".

"Всі скуповують долари. До нас звертається втричі більше людей, ніж минулого тижня", - розповіла касир банку "Фінанси і Кредит".

У Печерському відділенні Приватбанку вишикувалася черга охочих купити долари за курсом 9,7 грн., оскільки касир готовий продати будь-яку суму. У банку "Форум" і Укрсіббанку до середини дня валюти в касах не було. Родовід Банк виставив котирування на рівні 7,7/9,6 грн., але долари не продавав.

Дешевше за всіх продавав долар банк "Юнекс" - по 9,2 грн., найдорожче - Актив-банк - по 9,9 грн. А банк "Столиця" в центрі Києва виставив котирування 10 грн/. Міжбанківський ринок до цього рубежу ще не дійшов.

Паніка серед населення лише підігріває зростання курсу долара. "Політики говорять, що долара коштуватиме 8,6 грн., а експерти прогнозують 12-15 грн. Люди не знають, що робити, і активно скуповують долари для погашення кредитів, а також щоб не втратити ще більше", - впевнений голова правління банку "Хрещатик" Дмитро Гриджук.

На його думку, все почалося з чуток, що Україна не одержить другий транш від МВФ, у Нацбанку не буде грошей для інтервенцій і курс ростиме.

В уряді вчора визнали, що МВФ поки не готовий кредитувати Україну, але невизначеність і різке знецінення гривні навіть вигідні банкам: 15% подорожчання долара з середини лютого еквівалентне отриманню 685% річних, що в 20 разів прибутковіше за кредитування.

У Нацбанку визнали, що фундаментальних причин для швидкої девальвації немає, а долар дорожчає через паніку. Перший замголови НБУ Анатолій Шаповалов упевнений, що падіння гривні зумовлене психологічними чинниками.

У Національному банку упевнені, що рівень підтримки гривни близький до максимального.

Нагадаємо, 26 лютого Віктор Ющенко проведе нараду з представниками НБУ і банкірами щодо ситуації на грошово-кредитному і валютному ринках України. На ньому можуть бути ухвалені рішення по подальшій підтримці гривні.

Читайте також:

Долар стрімко йде вгору

На міжбанку продовжився різкий обвал гривні

Проблемні банки в Україні: де і скільки грошей видають

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: