Українці повертаються до бартерних відносин

Більшість експертів уважають, що під кінець року частка бартеру в товарообігу українських підприємств може досягти 20-25%.

В Україні знову у фаворі бартер, такого висновку дійшов тижневик "Коментарі". Більшість опитаних ним експертів уважають, що під кінець року частка бартеру в товарообігу українських підприємств може досягти 20-25%. Це означає, що банківська система країни втратить близько 155 млрд. грн.

Директор центру "CASE-Україна" Дмитро Боярчук упевнений, що бартер - негативне для економіки явище. "Він не дає підприємствам оборотних коштів, а це, у свою чергу, може викликати проблеми зі сплатою податків, виплатою зарплат і т.д. Спочатку необхідно реалізувати отриману по бартеру продукцію, що в нинішніх умовах не найлегше завдання", - говорить експерт.

У той же час, багато експертів відзначають і позитивні в нинішній економічній ситуації сторони бартеру.

"Банки зараз вчасно не виконують свої зобов`язання, штовхаючи підприємства на штрафні санкції. Уже зараз частими є випадки, коли платежі не йдуть тиждень і більше, у такій ситуації повернення до бартеру — цілком логічне рішення проблеми", - говорить член Ради підприємців при Кабінеті міністрів Тетяна Зацерковна.

"Про бартер можна говорити багато поганого, але в нинішніх умовах він буде сприяти пожвавленню господарської діяльності", - погоджується з колегою Леонід Рубаненко, президент Спілки податкових консультантів.

Хоча варто пам`ятати, що негативні явища спричиняє тільки повальний перехід на товарний обмін. Тобто коли коштів настільки мало (або, як це було в 90-х - показник інфляції настільки високий), що бартерні відносини переходять у соціальну сферу. Йдеться про можливі виплати товаром зарплат і навіть пенсій. І деякі експерти такого варіанту не виключають. За словами народного депутата від НУ-НС Ксенії Ляпіної, теоретично цього не має статися, "але якщо вже буде повна криза й розвал всієї економіки, і головне, банківської системи, кожний буде виживати, як може, і тоді не можна дати гарантію, що такого не станеться".

Читайте також:
Ющенко нагадав, що він не відповідає за економіку
МВФ стурбований "серйозними проблемами" в Україні
Україна продовжує залазити в борги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: