Українці припинили скуповувати валюту

У квітні в українських обмінниках відразу на 300 мільйонів доларів скоротився дефіцит іноземної валюти.

З початку квітня на валютному ринку України спостерігається зростання пропозиції готівкової іноземної валюти та скорочення попиту на неї.

Про це повідомив Національний банк.

За даними НБУ, станом на 16 квітня дефіцит іноземної валюти на готівковому ринку скоротився до 83,1 мільйона доларів. При цьому за відповідний період березня валютний дефіцит склав 417,8 мільйона доларів.

"Це мало позитивний вплив на курс готівкової гривні, який з початку місяця за операціями продажу доларів зміцнився на 28 копійок – до 7,99 грн за долар!" –зазначили в Нацбанку.

За інформацією НБУ, цій позитивній тенденції сприяє регулярне проведення аукціонів із продажу валюти для фізосіб-боржників банків за пільговою ціною. З початку квітня на п'яти таких аукціонах було продано 166,8 мільйона доларів за курсом 7,8 грн.

Також у Нацбанку вважають, що підвищенню загальної прозорості та ефективності валютних інтервенцій сприяє жорсткий контроль за цільовим використанням придбаної на них іноземної валюти.

В НБУ додали, що офіційний курс долара в Україні залишився незмінним - 7,70 грн. Щодо російського рубля гривня девальвувала на 1,78% – до 2,30 грн за 10 рублів. Щодо євро курс гривні майже не змінився – 10,16 грн.

Нагадаємо, протягом останніх двох тижнів курс гривні стабілізувався на міжбанківському та готівковому валютних ринках.

Так, у вівторок, 21 квітня, міжбанківські торги відкрилися в діапазоні 8,032-8,0955 грн за долар і 10,3808-10,4689 грн за євро.

В обмінниках комерційних банків курс продажу долара сягнув рівня у 8,15 грн, а курс продажу євро - 10,7-10,8 грн.

Читайте також:

Українські банки з початку року втратили 7 мільярдів гривень

МВФ через місяць дасть Україні 3 мільярди доларів

МВФ пророкує падіння українській економіці у 8%

Бізнесмени готуються до подальшого знецінення гривні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: