Українці провели через офшори понад 4 млрд. грн.

У 2008 році через офшорні зони українські компанії провели імпортні операції на 64 млн. грн. та експортні – на 3,64 млрд. грн.


Державна податкова адміністрація виявила, що за 2008 рік 68 українських фірм здійснили імпортні операції через фірми, зареєстровані в офшорних зонах, на загальну суму 64 млн. грн.

Найбільшими імпортерами з офшорних зон стали компанії Ліберії – загалом імпорту на 41,8 млн. грн., Багамських островів – 7,65 млн.грн; Белізу - 4,96 млн.грн; Британських Віргінських Островів – 2,78 млн. грн., Бахрейну – 2,12 млн.грн.

Експортні операції через офшорні зони здійснювали 262 компанії України на загальну суму 3,64 млрд. гривень.

Зокрема, найбільші обсяги експортованої продукції направлялись на адреси компаній, які зареєстровані в офшорних зонах Британських Віргінських островів – на суму 3,47 млрд. грн.; Гібралтару - 106,7 млн. грн; Белізу - 25,7млн. грн.; Багамських островів - 7 млн. грн.

Переважно фактичним утримувачем була інша країна, ніж та, з якою українське підприємство укладало угоду.

На сьогодні в Україні особлива система оподаткування розповсюджується тільки на імпортні операції з офшорами. Згідно з діючим законодавством, у склад валових витрат підприємств включається лише 85% видатків на оплату товарів, робіт, послуг, імпортованих з офшорів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: