Українці скуповують золото. Банкам вже не довіряють (відео)

Об'єми продаж золота в Україні злетіли у декілька разів. Цьому сприяє зниження довіри до депозитів, а також небажання громадян інвестувати в акції, які останнім часом знецінюються.


Так, за весь 2007 рік, скажімо, банком "Фінанси і Кредит" було реалізовано близько 500 кілограмів золота. А з початку поточного року в цьому банку вже розкупили близько тонни золотого металу. При цьому українських покупців не зупиняла навіть вартість банківського золота, яка в деяких випадках досягала тисячі доларів за унцію.

Дані Держкомстату підтверджують: імпорт золота в нашу країну помітно збільшився. З початку цього року митниця пропустила 18 тонн дорогоцінного металу загальною вартістю більше півмільярда доларів. Минулого року об'єми офіційного імпорту були в 4 рази меншими.

За словами банківських фахівців, в літній період банківське золото не користувалося популярністю в українців. Проте вже восени попит на дорогоцінний метал різко зріс.

Головна причина збільшення об'ємів продаж – паніка через нестабільність на валютно-фінансовому ринку. Інтерес до золота з'являється на противагу валютній нестабільності.

Банківське золото може опинитися в дефіциті. "В деяких банках за кордоном були заморожені засоби, які йшли як платня за метал. Тому багато банків просто відмовилися завозити золото", — каже провідний консультант української біржі дорогоцінних металів Сергій Ніколаєнко.

У зв'язку з цим, за словами Ніколаєнка, запаси золота, що залишилися, розпродаються за завищеними цінами. Крім того, свій тиск на вартість золота чинив зростаючий курс долара до гривні. "В доларовому еквіваленті ціна залишилася майже на тому ж рівні. Але в гривневому вона виросла з 120 до 152 тисяч гривень за тонну за рахунок того, що долар піднявся в ціні", — каже Ніколаєнко.

ВідеоЧому українці скуповують золото

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: