Українці стали купувати вдвічі менше мобілок

Практично половина всіх мобільних телефонів торік продавалася в кредит. Зараз же міняється структура споживання.

Обсяги продажів мобільних телефонів в Україні у I кварталі 2009 року скоротився на 50%. Прогноз на 2009 рік більш ніж невтішний - продажі скоротяться ще в два рази.

Основна причина падіння продажів - відсутність споживчого кредитування і різке падіння купівельної спроможності населення. Практично половина всіх мобільних телефонів торік продавалася в кредит. Зараз же міняється структура споживання.

Криза стала причиною того, що продажі телефонів не лише зменшуються кількісно, але й погіршуються якісно. Як відзначають аналітики, попит змістився в економсегмент. "Частка продажів преміум-сегменту (телефони, дорожчі за 400 доларів) в березні цього року зменшилася на 3%. В той же час продажі економсегменту (до 130 доларів) збільшилися на 6%", - пояснює менеджер по зв'язках з громадськістю компанії "Евросеть" Ульяна Смольська. Як пояснюють в компанії, виною тому не лише брак зайвих коштів у населення, але й девальвація гривні. Так, якщо середня вартість телефону в доларовому еквіваленті зменшилася за рік на 19%, то в гривнях, навпаки, збільшилася на 20%.

Чекати зростання продажів не варто, особливо після ухвалення нових правил ввезення до України мобільних телефонів. Нагадаємо, тепер протягом 10 днів після ввезення телефонів імпортер повинен надати в Український державний центр радіочастот списки IMEI (ідентифікаційних номерів) апаратів. Після того, як постанова набере чинності, ціни на телефони зростуть, адже велика частина (близько 80%) телефонів до України завозилася за "сірими" схемами. Керівник департаменту зовнішньої аналітики холдингу Unitrade Group Микола Коломоєць прогнозує, що в 2009 році на українському ринку буде реалізовано приблизно 4 мільйони мобільних телефонів на загальну суму близько 540 мільйонів доларів, що в два рази менше, ніж в 2008 році (7,9 мільйона телефонів).

Різке падіння продажів призвело до того, що склади компаній заповнені мобільними телефонами, купленими ще в минулому році. На думку аналітиків, ці запаси не будуть розпродані до осені. "Це вплинуло і на постачання мобільних телефонів в країну. За прогнозами, імпорт мобілок до України в 2009 році скоротиться мінімум вдвічі", - резюмує регіональний менеджер компанії IDС Володимир Поздняков.

Читайте також:

Про реєстрацію "лівої" мобілки повідомлять SMS-кою

Українців змусили реєструвати мобільні телефони

Симоненко - персона нон грата у мобілці посла США

Apple навчить смартфони розпізнавати власника

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: