Українці відмовляють собі у м'ясі, солодощах і алкоголі

Більше третини населення почали купувати дешевші харчі, а деякі зовсім відмовилися від м'яса, кондитерських виробів та алкогольних напоїв.

За останні два місяці 36% українців почали купувати дешевші продукти, ще 20% купують менше, але тих самих харчів, а 10% населення зовсім припинили купувати деякі продукти.

Такими є дані дослідження компанії Touchpoll Ukraine, яке проводилося в лютому.

Серед продуктів, які українці зовсім виключили з раціону, виявилися кондитерські вироби, міцні алкогольні напої (горілка, коньяк) і м'ясо. Їх більше не купують 40%, 39% і 33% відповідно з тих, хто скоротив список покупок.

Ще 25% українців перестали купувати пиво і слабоалкогольні напої, 24% - сир, 23% - свіжі фрукти, 23% - рибу і 21% - свіжі овочі.

Також за даними Touchpoll Ukraine, з тих, хто скоротив кількість придбаних товарів, 61% тепер економить на м'ясі, 43% - на кондитерських виробах і 40% - на рибі.

Ще 20%-30% таких респондентів стали менше купувати сир, свіжі фрукти, міцні алкогольні, слабоалкогольні напої та пиво.

На думку директора проектів дослідницької компанії Touchpoll Ukraine Олександра Лавренова, значне скорочення споживання ряду продуктів повинне стати сигналом для компаній, що працюють на цих ринках.

"Компаніям-виробникам і продавцям товарів щоденного попиту необхідно належним чином реагувати на зміни споживацьких переваг і падіння попиту, наприклад, відкоректувати цінову і асортиментну політику", - говорить Лавренов.

Як повідомлялося, за даними Державного комітету статистики, у лютому споживчі ціни підвищилися на 1,5%.
Зокрема найбільше подорожчали минулого місяця: безалкогольні напої – на 6,0% (у січні 2009 року – на 4,6%); масло – на 5,3% (6,8%); цукор – на 4,9% (1,6%); риба та рибопродукти – на 4,5% (7,4%); картопля – на 3,8% (9,4%).

Читайте також:

Ющенко забрав у Тимошенко можливість регулювати ціни

За рік в Україні на чверть подорожчали транспорт і ЖКГ

У лютому ціни на продукти зросли на 1,5%

Аромат апельсинів та шоколаду допомагають швидше розпрощатися з грошима

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: