Українці все ще довіряють гривні, але гроші зберігають в євро

Довіра українців до гривні майже вдвічі перевищує довіру до долара.

Українці вважають гривню валютою, вдвічі надійнішою, ніж долар, але менш надійною, ніж євро.

Такими є результати всеукраїнського телефонного опитування "Стабільність гривні та банківської системи", проведеного Інститутом Горшеніна з 20 по 24 січня 2009 року.

Результат соціологічного дослідження, зокрема, свідчать про те, що багато українців вважають гривню надійною валютою для заощаджень, незважаючи на коливання її курсу.

Тримати заощадження в євро за потрібне вважає 30,7%, опитаних, у гривні - 27,3%, а у доларах - лише 14,1%.

Крім того, кожен четвертий українець (27,3% опитаних) сьогодні має вклад у банку. Разом із тим, надійним місцем для зберігання грошей банки вважає лише кожен десятий - 9,6% респондентів.

З тих, хто має вклади в банках, 25,8% уже зверталися до банку з наміром забрати свій вклад і отримали відмову, приблизно така ж кількість вкладників - 24,7% - таки забрали свої гроші з банку, а майже половина - 45,8% - ще не зверталася до банку з цим питанням.

Експерти зазначають, що в разі відмови банку повертати заощадження, громадяни висловили готовність спочатку звертатися до керівництва фінустанови (43,5% респондентів). 39,2% опитаних планують звернутися до суду. Мало хто (4,8%) сподівається на допомогу влади в цьому питанні, а кожен десятий українець (9,7%) перебуває у розгубленому стані й не зовсім розуміє, куди йому в такому випадку звертатися.

Порівняно невисокий відсоток тих, на кому негативно позначилася криза у банківській сфері України. У 12,3% респондентів знецінилися заощадження; 10,5% не змогли вчасно виплатити кредит, а 9% опитаних не змогли його взяти. 43,2% опитаних зізналися, що з ними не трапилось нічого з вищезгаданого.

В Інституті Горшеніна припускають що причиною цього є поганий матеріальний стан більшості населення України.
Всього, згідно з випадковою вибіркою, з урахуванням основних соціально-демографічних характеристик населення України, інститутом було опитано 1000 респондентів, які репрезентують доросле населення віком від 18 років.

Похибка репрезентативності не перевищує 3,4%.

Нагадаємо, сьогодні курс гривні на міжбанківському та готівковому валютних ринках залишається низьким.

Ціна продажу долара сягає 8,50 грн., а євро в пунктах обміну валют продають за курсом 10,70-12,50 грн.

Читайте також:

В обмінниках і на міжбанку подешевшав долар. Євро зростає

СП: долар має коштувати 6,5 грн. Все інше – спекуляції

Долар має коштувати 6 гривень - Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: