Українці заборгували за комунальні послуги 2 мільярди гривень

Борги підприємств теплокомуненерго за газ за два місяці зросли до 4 мільярдів гривень.

Заборгованість підприємств теплокомуненерго за спожитий газ у січні--лютому поточного року сягнула 4 мільярдів гривень. Приблизно половина цієї суми - борги населення за житлово-комунальні послуги.

Про це повідомив міністр з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко.

За словами урядовця, з початку року платежі населення за послуги ЖКГ зменшилися в два рази. "У новий опалювальний сезон із боргами ніхто не увійде. Не буде повного розрахунку до осені, не буде включення, не буде газу", - попередив Кучеренко.

Він також відзначив, що комунальні тарифи повинні бути економічно обґрунтованими. "Не можна щороку 2 мільярди гривень витрачати на покриття різниці в тарифах", - підкреслив міністр.

Крім того, він не виключив націоналізації підприємств українського ЖКГ. "Якщо ті або інші муніципалітети не можуть впоратися з управлінням своїми підприємствами, теплокомуненерго та водоканалом, щороку звертаються до держави і говорять нам "дайте 1 мільярд гривень, щоб заплатити борги". Давайте ми це зробимо державним і даватимемо ці мільярди, і розумітимемо, що ми їх даємо не туди на місця, а буде державний контроль, ми відповідатимемо", - заявив Кучеренко.

Нагадаємо, на початку березня прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що борги українських теплокомуненерго за газ сягнули критичної точки.

Глава уряду тоді наголосила, що сукупна заборгованість за газ в Україні сягнула 10,7 мільярда гривень, причому 5 мільярдів боргу з'явилися в перші два місяці року.

В той же час, заступник голови "Нафтогазу України" Володимир Тріколіч назвав інші суми боргів теплоенергетиків - 3,07 мільярда гривень. При цьому найбільші проблеми зі сплатою за газ виникли у Харківській, Луганській, Донецькій, Львівській, Дніпропетровській, Одеській областях та у Києві.

Читайте також:

Борги за газ в Україні сягнули критичної точки

Путін пробачив Україні штрафи за недобір газу

У Дніпропетровську відключили тепло 150 багатоповерхівкам

"Нафтогаз" розплатився з "Газпромом" за лютий

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: