Українців зобов'яжуть пред'являти в обмінниках паспорт

НБУ передав на реєстрацію до Міністерства юстиції постанову, якою вніс зміни до порядку проведення валютно-обмінних операцій.

Нацбанк має намір зобов'язати при здійсненні обмінів готівкової валюти на суму більш ніж 15 тисяч гривень проводити повну ідентифікацію особи.

Відповідна норма передбачена в постанові НБУ, переданій на реєстрацію до Мін'юсту. Документом вносяться зміни до порядку проведення валютно-обмінних операцій.

Українська кредитно-банкова спілка вже заявила, що ця норма суперечить українському законодавству.

"Нова вимога НБУ проводити повну ідентифікацію фізичної особи, яка здійснює валютно-обмінну операцію на суму більш як 15 тисяч гривень. Це суперечить Закону України "Про банки і банківську діяльність", де необхідність ідентифікації обумовлена у разі, коли сума аналогічної операції перевищує 50 тисяч гривен", - йдеться у повідомленні банкірів.

Нагадаємо, останнім часом курс гривні по відношенню до долара та євро відчутно падає. У вересні навіть офіційний курс української валюти перетнув історичну межу у 8 гривень за долар і наразі становить 8,01 грн за долар. Тим часом в обмінниках долари купують за 8,29-8,37 грн, продають – за 8,40-8,46 грн за долар (дані на 7 жовтня).

Читайте також:

НБУ: пік кризи для українських банків ще не минув

За місяць українці забрали з банків майже 50 мільйонів доларів

До кінця року вартість долара не перевищить 9 гривень

Україну заполонили фальшиві банкноти у 200 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: