Українцям не вистачає на новорічний стіл і подарунки

Українці будуть менше їсти, пити та отримувати менше подарунків на Новий рік.

Вплив економічної кризи позначиться на новорічних столах та подарунках більшості українців.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження Інституту Горшеніна, проведеного з 19 по 22 грудня 2008 року в рамках програми "Пульс кризи".

Новорічний стіл
Цього року новорічний стіл українців багатим не буде
Результати опитування свідчать про песимістичний настрій українців щодо святкування Нового року. За даними дослідження, 59,7% українців впевнені у тому, що криза позначиться на їхніх святкових столах. Негативну відповідь дало лише 33,2%, важко було відповісти на це запитання 7,1% респондентам.

Більшість опитаних планують зустріти Новий рік вдома перед телевізором (82,6%). Лише незначна кількість українців будуть зустрічати Новий рік у місцях громадських гулянь (6,1%), на роботі (4,6%), в ресторані (2%) або за містом (1,7%).

Крім того, криза вплинула й на вартість новорічних подарунків. Лише 16% наших співгромадян не збираються економити на подарунках, тоді як 38,5% опитаних збираються дарувати недорогі презенти, а 20,7% мають намір класти подарунки під ялинку тільки дітям. А для 14,8% українців через відсутність грошей ці новорічні свята пройдуть без подарунків.

Дослідження проводилося шляхом телефонного опитування з 19 по 22 грудня 2008 року в 25 обласних центрах України, Києві та Севастополі. Всього була опитана 1000 респондентів, які репрезентують доросле населення віком від 18 років.

Песимістичні очікування українців пов'язані також з прогнозами на новий рік, за якими, наприклад, долар буде коштувати приблизно 8 гривень, а кількість безробітних може сягнути 3 мільйонів людей.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: