Україну чекає дефіцит гречки

Станом на 1 липня запаси гречки були на рівні 2,7 тис. тонн, а це лише 23% від запасів цього ж періоду 2009 року і 14% - 2008 року.

Існують всі передумови для подорожчання гречаної крупи. Споживачі вже відчули підвищення цін.

Про це повідомив заступник генерального директора Української аграрної конфедерації (УАК) Олександр Ярославський.

За даними УАК, станом на 21 липня ціна гречки в роздрібній мережі становить від 11 до 13,5 гривень за кг, залежно від якості.

Нагадаємо, що у відповідний період 2009 року гречка коштувала 7,5-8 гривень за кг. За рік, під впливом дефіциту, ціни на гречану крупу виросли в 1,7 рази.

Станом на 1 липня 2010 року, за даними Держкомстату, запаси гречки були на рівні 2,7 тис. тонн, а це лише 23% від запасів цього ж періоду 2009 року і 14% - 2008 року.

"Такий обсяг залишків гречки менше місячної норми споживання населенням. Тобто, до початку збирання цієї культури торішніх запасів її вже не буде", - відзначають в УАК.

За словами представників асоціації, істотне зниження запасів гречки дає підставу для очікування подальшого зростання її ціни до початку збору нового врожаю на 10-15%.

Валовий збір гречки прогнозується менше торішнього, тому після збору нового врожаю ціна знизиться, але на попередній рівень вже не повернеться.

Обсяги нового врожаю не зможуть в достатній мірі виступити інтервенційних важелем для повернення внутрішніх цін до попереднього рівня.

За інформацією МінАП, посівні площі гречки під урожай 2010 року становили 215,4 тис. га, що на 21% менше посівних площ під торішній врожай.

За оцінками УАК, з огляду на середню врожайність за останні три роки, валовий збір гречки в 2010 році прогнозується на рівні 165 тис. тонн, що на 12% менше від обсягів 2009 року.

Читайте також:

Україна перейде на китайську гречку

Замість гречки Черновецький роздав киянам золоті зливки

В Білорусі у опозиціонерів забрали гречку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: