Україну заманюють в Митний союз новими знижками

Заради вступу України в Митний союз Росії, Казахстану і Білорусі його члени готові понизити свої імпортні мита.

Митний союз може понизити імпортні мита на ряд товарів у разі приєднання до нього України, заявив секретар комісії МС Сергій Глаз'єв. За його словами, єдиний митний тариф (ЄМТ) МС в середньому в 2 рази вищий, ніж в Україні, і у разі приєднання до союзу, Україна буде зобов'язана підняти рівень захисту ринку, що не схвалить ЄС. Розміном буде пристосування ЄМТ Митного союзу до тих претензій, які пред'являтимуть партнери, що торгують з Україною.

Українські чиновники, незважаючи на зміну влади рік тому, ще не визначилися з необхідністю приєднання країни до Митного союзу. За словами міністра закордонних справ Костянтина Грищенка, Київ зацікавлений в такій співпраці з Митним союзом країн СНД, яке не перешкоджає підписанню договору про асоціацію України з Євросоюзом, пише Комерсант-Україна.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Микола Азаров на минулому тижні відмітив, що приєднання до Митного союзу не виключає створення зони вільної торгівлі з ЄС. "Існує безліч прикладів у світовій практиці. Я нещодавно був в Туреччині. Вона є членом Митного союзу з ЄС, але це не заважає їй укладати угоди про вільну торгівлю з іншими країнами",- сказав він.

За словами уповноваженого Кабінету міністрів з питань співпраці з Росією, країнами СНД і ЕврАзЄС Валерія Мунтіяна, приєднання до МС дасть більший економічний ефект, ніж інтеграція в ЄС. За його оцінками, якщо членство в Митному союзі прискорить ріст ВВП України на 2,2-4% в рік, то інтеграція в ЄС - лише на 1,5%.

З іншого боку, професор Київської школи економіки Олександр Шепотило дійшов протилежного висновку: створення зони вільної торгівлі з ЄС дозволить Україні прискорити темпи росту експорту на 4% в рік, а приєднання до МС - лише на 1,5%.

Відповідно до зобов'язань, узятих при вступі до СОТ, Україна не має права підвищувати митні збори, зафіксовані на момент вступу. Тому, за оцінками експертів, єдиною можливістю для України вступити в Митний союз, зберігши членство в СОТ, являється зниження ставок членами Митного союзу до її рівня.

Зараз Україна вільно торгує з країнами СНД і Македонією, на етапі ратифікації - угода з Європейською асоціацією вільної торгівлі, також планується укласти угоди з ЄС, Ізраїлем, Сирією, Марокко, Канадою і Сінгапуром.

Читайте також:

Вільна торгівля між Україною та ЄС налякала росіян

Путін: якщо Україна приєднається до зони вільної торгівлі, Росія вибудує кордон

МЗС: Україна однозначно не буде членом Митного союзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: