Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Укренерго" подає до суду проти РФ щодо активів у Криму. Повідомлення отримали Путін, Медведєв і Лавров

Позов буде стосуватися не лише майна, але й доходів.

Кілька днів тому Національна енергетична компанія "Укренерго" вручила найвищому російському керівництву офіційне письмове повідомлення про інвестиційний спір щодо активів компанії у окупованому Криму.

Про це повідомив глава компанії Всеволод Ковальчук у Facebook сьогодні, 10 квітня.

"Ми не можемо закрити очі на ці колосальні втрати і жити далі так, ніби нічого не сталося. Адже тільки наша кримська електромережа коштує близько 1 млрд доларів. Це тисячі ліній електропередачі, десятки електричних підстанцій та багато чого ще, не кажучи вже про два пансіонати, де раніше оздоровлювалися українські енергетики. Крім майна, ми втратили ще й прибуток від його експлуатації. Ці гроші повинні були піти не лише на рахунки компанії, але й у держбюджет України у вигляді податків та дивідендів. Тому нам обов’язково треба відновити справедливість і повернути втрачене. Росія повинна відповісти за те пограбування, яке вже визнане всіма цивілізованими країнами світу", - наголосили в "Укренерго".

Українську компанію у цій справі представляють юристи міжнародної юридичної компанії Covington & Burling LLP, яка раніше допомагала подати аналогічний позов НАК "Нафтогаз України".

"Якщо нам не вдасться врегулювати спір мирним шляхом до кінця вересня, ми зможемо подати позов у Міжнародний арбітраж проти Росії, як це вже зробив "Нафтогаз". Наш позов буде стосуватися не лише майна, яке ми втратили через анексію півострова, але й доходів, які недоотримали через таку втрату", - наголосили в українській компанії.

Кілька днів тому Укренерго вручило росіянам офіційне письмове повідомлення про інвестиційний спір щодо активів нашої...

Posted by Всеволод Ковальчук on Monday, April 9, 2018

Зазначається, що конверти отримали міністр закордонних справ Сергій Лавров, міністр фінансів Антон Силуанов, міністр юстиції Олександр Коновалов, прем’єр-міністр Дмитро Медведєв і президент РФ Володимир Путін.

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад два мільярди доларів США. В підсумку за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями щодо поставки й транзиту газу "Газпром" мусить доплатити НАК 2,56 мільярда доларів.

ВідеоВиконавча служба почала опис та арешт в Україні майна російського монополіста "Газпрому"

Повідомлення про це з'явилось на урядовому порталі. У ньому йдеться про штраф, накладений на "Газпром" Антимонопольним комітетом ще два роки тому за зловживання монопольним становищем на ринку України. Зараз це майже 172 мільярди гривень. І саме у цій справі виконавча служба Мін`юсту почала процедуру арешту активів "Газпрому" - а це майно та акції чотирьох його підприємств.

Виконавча служба почала опис та арешт в Україні майна російського монополіста "Газпрому"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції