"Укренерго" залучить до 300 млн доларів у JP Morgan

Згоду JP Morgan кредитувати "Укренерго" вдалося отримати тільки після того, як було прийнято рішення підвищити тарифи на електроенергію і її транспортування на 50%.

Крупний інвестиційний банк JP Morgan готовий надати НЭК "Укренерго" кредит у розмірі 200-300 млн доларів під гарантії українського уряду, пише "Коммерсант-Украина" в статті "Модернизация в долг".

"У разі взаємної зацікавленості сторони продовжать обговорення умов надання кредитів",- відмітили в прес-службі НЕК. "Багато що залежатиме від умов кредитування. Зазвичай енергокомпанії залучають довгі кредити",-  заявив глава Нацкомісії регулювання електроенергетики Сергій Тітенко.

Згоду JP Morgan кредитувати "Укренерго" вдалося отримати тільки після того, як було прийнято рішення підвищити тарифи на електроенергію і її транспортування на 50%, повідомило джерело в Мінпаливенерго.

"Остаточно це рішення може бути схвалене на засіданні Кабінету міністрів найближчої середи",- уточнив співрозмовник. Підвищити тариф можна безболісно для споживачів - доля НЕК в загальному об'ємі електроенергії, що виробляється, складає не більше 2%, заявив старший аналітик ГІК BG Capital Олександр Паращій.

Тільки за останній рік "Укренерго" залучила 300 млн євро для модернізації мережі. У листопаді 2009 року Європейський інвестиційний банк виділив НЕК 150 млн євро під держгарантії на проектування і будівництво нової одноланцюгової повітряної лінії електропередачі Рівненська АЕС-ПС "Київська". Ще 150 млн євро на будівництво лінії Хмельницька АЕС-Чорнобильська АЕС виділив ЄБРР. Електроенергетичні компанії потребують кредитування - знос ліній електропередачі в Україні складає 70%, додав Тітенко.

Читайте також:

Україна припинила постачання електроенергії до Східної Європи

На Одещині селяни "пішли в бій" проти будівництва ЛЕП

Україна відновила прокачування нафти до Європи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: