"Укргазбанк" і "Родовід" відмовились повертати кредиторам гроші

Проігнорувати виплату боргу за офертою до кінця року і таким чином відстрочити повернення 2,7 млрд грн можуть ще 11 банків.

Націоналізовані "Родовід Банк" і "Укргазбанк" першими скористалися постановою Нацбанку №421, яка забороняє збитковим банкам достроково погашати свої боргові цінні папери, за винятком випадків погашення за ціною нижче 50% номіналу. Загальна сума зобов’язань обох банків складає 550 мільйонів гривень.

Проігнорувати виплату боргу за офертою до кінця року і таким чином відстрочити повернення 2,7 млрд грн можуть ще 11 банків. Утримувачі облігацій обурені діями Нацбанку і мають намір оскаржувати їх у судовому порядку.

"Родовід Банк", чиї збитки за підсумками II кварталу 2009 року склали 1,51 млрд грн, відмовився викупити облігації серій В і С по 125 млн грн кожна, оферта за якими наступила 3 серпня. Таким чином, установа порушила безумовне зобов'язання викупити облігації достроково, яку дала їм у момент емісії паперів у липні 2007 року. За інформацією Concorde Capital, об'єм облігацій "Родовід Банку" у вільному обігу складає 90 млн грн, решту суми викуплено банком.

Оферта за паперами "Укргазбанка", збиток якого в II кварталі склав 76 млн грн, також припала на 3 серпня. Банк мав погасити достроково облігації серії на 300 млн грн.

Якщо б не постанова НБУ, що набула чинності 22 липня, відмова у виконанні оферт була б визнана технічним дефолтом "Укргазбанку", в якому мораторій на задоволення вимог кредиторів так і не був введений. "Родовід Банк" має право не повертати борги до 15 вересня.

Утримувачі цінних паперів банків вже готуються оскаржити рішення центробанку, що дозволило кредитним установам не платити за зобов'язаннями. Основний аргумент кредиторів - постанова №421 не має сили, оскільки не зареєстрована в Мін'юсті, а Нацбанк, будучи банківським регулятором, не має права встановлювати правила гри на фондовому ринку.

Українська асоціація інвестиційного бізнесу має намір звернутися до Генпрокуратури з вимогою анулювати постанову №421. За словами генерального директора асоціації Андрія Рибальченка, існуючий механізм не забезпечує захист прав утримувачів облігацій і не дозволяє здійснити належний контроль з боку Держкомісії із цінних паперів і фондового ринку.

Читайте також:

Нацбанк пообіцяв утримувати інфляцію

За зіпсований долар у банках дають 90 центів

Через кризу українці забрали з банків 90 мільярдів

НБУ офіційно подовжив термін мораторію на зняття депозів у чотирьох банках

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: