Укриття в Чорнобилі почнуть будувати восени

За словами представників МНС, у вересні розпочнеться будівництво конфайменту над четвертим блоком ЧАЕС.

Чорнобильська АЕС
УНІАН
Чорнобильська АЕС.
Міністерство з надзвичайних ситуацій і у справах захисту населення від наслідків чорнобильської катастрофи прогнозує початок робіт з будівництва конфайнменту над зруйнованим 4-м енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції у вересні.

Про це на брифінгу повідомив заступник міністра з надзвичайних ситуацій Андрій Скибяк.

"На сьогодні у нас тривають переговори, і буквально у вересні місяці в нас остаточно закінчиться підписання договорів, які чітко покажуть, які напрямки за ким будуть закріплені... У вересні ми плануємо почати будівництво", - сказав він. 

За словами чиновника, заявки на будівництво подали кілька компаній, зокрема, англійська й французька. "На кому остаточно зупинимося, будемо вже дивитися по підписанню договорів", - зазначив Скибяк. 

Нагадаємо, Асамблея донорів Чорнобильського фонду дозволила Україні підписати контракти на 490 мільйонів євро з консорціумом NOVARKA (Франція) на будівництво конфайнменту.

Європейський банк реконструкції й розвитку виділив Україні 368 мільйонів євро на безповоротній (грантовій) основі на реалізацію чорнобильських програм.

ДСП ЧАЕС проводить роботи зі зняття з експлуатації ЧАЕС і перетворення об'єкту "Укриття" над зруйнованим 4-м енергоблоком в екологічно безпечний об'єкт.

У березні 2006 року Кабінет Міністрів схвалив загальнонаціональну програму зняття з експлуатації ЧАЕС і перетворення об'єкта "Укриття" в екологічно безпечну систему.

Вибух на 4-му енергоблоці ЧАЕС у квітні 1986 року став причиною наймасштабнішої техногенної катастрофи у світовій історії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: