"Укрнафта" заявляє про кримінал

"Укрнафта" просить звернути увагу на зловживання і корупційні схеми при проведенні аукціонів з продажу ліцензій на користування надрами.

Найбільша в Україні нафтовидобувна компанія ОАО "Укрнафта" звернулася в СБУ, МВС і Генеральну прокуратуру з проханням звернути увагу на зловживання і корупційні схеми, що існують в даний час, при організації і проведенні Міністерством охорони навколишнього природного середовища аукціонів з продажу спеціальних дозволів (ліцензій) на користування надрами.

"Укрнафта"
Архів
Про це повідомив перший заступник голови правління з фінансово-економічних питань ВАТ “Укрнафта” Володимир Пустоваров сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

За його словами, зокрема, 11 червня 2007 року під час проведення аукціону з продажу спецдозволу на Ржавецькую площу (родовище природного газу) при початковій вартості спецдозволу 614 тис. грн. приватне підприємство ”Дельта-сервіс” запропонувало 40 млн. грн. і надалі відмовилося від придбання цього спецдозволу, у зв`язку з чим воно перейшло до ДП ”Алдеа Україна” за ціною 1,6 млн. грн. При цьому ціна 1,6 млн. грн. не є ціною, яка могла б скластися в результаті чесних і конкурентних торгів.

Аналогічний сценарій, за його словами, було розіграно на аукціоні, який відбувся 29 серпня.

Пустоваров відзначив, що за відсутності належного контролю з боку профільного міністерства і правоохоронних органів в Україні створена і діє ефективна і злочинна за своїм характером схема розподілу прав на користування надрами, що дозволяє зацікавленим особам викривляти результати відповідних аукціонів, незаконно одержувати ліцензії за значно заниженими цінами. Результатом таких дій є створення в Україні тіньового ринку продажу ліцензій і недонадходження до Державного бюджету сотень мільйонів гривень.

За його словами, Мінприроди для проведення аукціонів вибрало комерційну структуру ТОВ ”Мультисервіс”, яке є оператором аукціонів.

”Чому ”Мультисервіс” вибрана оператором проведення торгів. ”Укрнафта” виступає за прозорі торги”, – підкреслив він.

У свою чергу, як зазначив начальник юридичного управління ВАТ “Укрнафта” В’ячеслав Карташов, порушення законодавства при розподілі спецдозволів на користування надрами в системі Мінприроди носять системний характер. ”Дозволи розподіляються непрозоро, їх розподіл носить кулуарний характер”, – додав він.

"Укрнафта" звертає увагу на те, що, починаючи з 2004 року, законами про державний бюджет на відповідний рік встановлюється досить прогресивний і ринковий механізм розпорядження правами на користування надрами України, а саме: проведення аукціонів з цих питань. Але на практиці ця норма закону не працює - аукціони, які повинні проходити прозоро, насправді стали ширмою для фактичної видачі ліцензій "потрібним" структурам.

Також Пустоваров додав, що аукціони мають проводитися безпосередньо Мінприроди на діючих майданчиках (біржах).

Крім того В’ячеслав Карташов заявив, що Міністерство охорони навколишнього природного середовища має намір передати ліцензію на вивчення Сахалінського нафтогазоконденсатного родовища (Харківська область) від НАК ”Надра України” приватній компанії ТОВ ”Геолсоюз”.

”Як нам стало відомо, найближчим часом, тобто, до виборів (30 вересня) Мінприроди збирається передати цей спецдозвіл недержавній комерційній структурі ”Геолсоюз”, яка знаходиться у сфері впливу осіб, наближених до керівництва Мінприроди”, – сказав він.

При цьому він додав, що єдиною умовою такої передачі, згідно з нормативними актами міністерства, є забезпечення участі діючого ліцензіата (в даному випадку - НАК ”Надра України”) в статутному фонді такої недержавної структури на частку в 50% корпоративних прав. ”Але ця вимога торкається лише моменту передачі спецдозволу і жодним чином не перешкоджає здійснити продаж таких корпоративних прав за їх номінальною вартістю після здійснення переоформлення спецдозволу”, – сказав він.

Карташов повідомив, що ”Укрнафта” одержала пропозицію від осіб, що представляють інтереси ”Геолсоюзу”, одержати право на Сахалінське родовище шляхом придбання корпоративних прав ”Геолсоюзу”.

”При цьому неформальна ціна такої ”участі” на кілька сотень мільйонів гривень перевищує ціну, яка звичайно виставляється міністерством за дозволи на аналогічні родовища, що свідчить про те, що особи, пов`язані з ”Геолсоюзом” і наближені до міністерства, знають про реальну ціну аналогічних родовищ”, – зазначив Карташов, додавши, що у зв`язку з цим компанія звертається до правоохоронних органів для перевірки подібних дій Мінприроди.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: