"Укрпромбанк" буде ліквідовано

Ліквідація "Укрпромбанку" вигідна вкладникам, які після переходу в Ощадбанк збільшать шанси на повернення своїх заощаджень.

У найближчі дні експертно-аналітична рада з питань участі держави у капіталізації банків вирішить долю двох проблемних фінустанов - "Укрпромбанку" і банку "Надра". Як повідомило інформоване джерело в Міністерстві фінансів, попереднє рішення по цих банках вже є. Банк "Надра" планується рекапіталізувати, але тільки після реструктуризації зовнішніх зобов'язань. А на "Укрпромбанк" чекає ліквідація.

"Укрпромбанк" ліквідують. Усіх вкладників-фізичних осіб банка в повному обсязі переводитимуть в Ощадбанк і закриватимуть зобов'язання перед ними за рахунок держбюджету. Частину зобов'язань планується погасити активами "Укрпромбанка", але їх там майже немає. Добре, якщо набереться на 20% від суми боргів перед вкладниками", - говорить представник Мінфіну.

Те, що рішення по "Укрпромбанку" і банку "Надра" відрізнятимуться, не приховує і виконуючий обов'язки міністра фінансів Ігор Уманський. За його словами, банк "Надра" має перспективу бути рекапіталізованим, а відносно "Укрпромбанка" міністерство, швидше за все, займатиметься погашенням зобов'язань перед вкладниками, а не його рекапіталізацією.

Ліквідація "Укрпромбанку" обійдеться державі набагато дешевше, ніж його фінансове оздоровлення. "Від Національного банку у нас (Мінфіну) по "Укрпромбанку" дві пропозиції. По-перше - докапіталізувати банк на суму 9 млрд грн, ще на 2 млрд грн йому виділить рефінансування НБУ. Друге - перевод пасивів в Ощадбанк на суму трохи менше 7 млрд грн. Ціна питання - 4 млрд грн. Навіщо викидати на вітер гроші платників податків?" - пояснює рішення влади представник Мінфіну.

Ліквідація "Укрпромбанку" вигідна мільйону його вкладників-фізосіб, які після переходу в Ощадбанк істотно збільшать шанси на повернення своїх заощаджень.

"Укрпромбанк" зареєстровано в 1989 році. За даними НБУ, на початок квітня активи банку складали 9,8 млрд грн, власний капітал - 2,5 млрд грн, кошти юридичних осіб - 0,9 млрд грн, кошти фізичних осіб - 7,3 млрд грн. Чисті збитки банку за І квартал 2009 року склали 4,4 млрд грн.

Регіональна мережа "Укрпромбанка" складається з 26 філій і 272 відділень. У банка налічується близько мільйона вкладників-фізичних осіб.

Читайте також:

Нацбанк пропонує передати "Ощадбанку" борги "Укрпромбанку"

Нацбанк підштовхнув "Укрпромбанк" і "Надра" до рекапіталізації

НБУ взяв під свій контроль ще один банк

В "Укрпромбанку" закінчилася заборона на видачу депозитів, але грошей немає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: