"Укрсоцбанк" звинуватив "Пузату хату" у "схудненні" заставного майна

Голова правління Укрсоцбанку Борис Тимонькін заявив, що з початку процедури банкрутства мережі "Пузата хата" її власник без узгодження з кредитором перевів операційний бізнес на нову юридичну особу.

В четвер, 17 червня "Укрсоцбанк" звинуватив власників мережі швидкого харчування "Пузата хата" в переведенні компанії на іншу юридичну особу і продажу заставного майна без відома кредитора, пише "Коммерсант-Украина" в статті ""Пузата хата" приготовила сюрприз".

Голова правління Укрсоцбанку Борис Тимонькін заявив, що з початку процедури банкрутства мережі "Пузата хата" її власник без узгодження з кредитором перевів операційний бізнес на нову юридичну особу ТОВ "ПХ Груп".

За даними банку, також були продані три з восьми об'єктів нерухомості, які були предметом застави за кредитом на суму $70 млн. Він розповів, що минулого року позичальник звернувся з проханням про реструктуризацію кредиту, посилаючись на те, що не може обслуговувати борг через девальвацію гривні, а також епідемії грипу минулої осені.

"Банк відкритий і готовий до реструктуризації заборгованості. Але зараз ми не бачимо фінансових труднощів у мережі", - говорить Тимонькін. Крім того, він відзначив, що погашення відсотків за кредитом повністю припинилося в лютому цього року.

В той же час, у поширеному напередодні повідомленні "Пузатої хати" йдеться, що в 2008 році банк збільшив суму кредиту, виданого у 2007 році, до $70 млн. Пізніше кредитор збільшив процентну ставку. Проте в результаті девальвації гривні щомісячна виплата за кредитом виросла з 4 млн грн до 7 млн грн, а у зв'язку з економічною кризою обіг мережі знизився на 20%.

Компанія обслуговувала кредит "Укрсоцбанку" в повному обсязі до квітня 2010 року. "Пузата хата" заявляє, що неодноразово зверталася до керівництва "Укрсоцбанку" з проханням реструктуризувати борг, проте банк не пішов назустріч. На сьогоднішній день компанії вдалося вийти на докризові оберти у гривневому вираженні. Незважаючи на це, рентабельність мережі знизилася, при цьому збільшилася заборгованість перед постачальниками, які й подали позови про банкрутство компанії.

В "Укрсоцбанку" заявляють, що збираються звернутися за допомогою у врегулюванні ситуації до прокуратури.

Нагадаємо, 19 квітня Господарський суд Києва почав банкрутство компанії "Пузата хата", що володіє однойменною мережею ресторанів.

Читайте також:

Суд почав банкрутство мережі ресторанів "Пузата хата"

Названа десятка найпрозоріших банків України

Найбільші українські банки рекордно скоротили свої прибутки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: