Укрсоцбанк продано

Італійська UniCredit Group вчора купила 95% акцій Укрсоцбанку за рекордну для українського ринку суму - 2,07 млрд.

Тоді як італійський банк Intesa Sanpaolo оцінював український актив всього в 1,4 млрд.

Експерти вважають, що несподівана покупка Укрсоцбанку пов'язана з агресивною політикою UniCredit Group на нових ринках і небажанням втрачати ринкову частку у разі об'єднання своїх українських "дочок" - Унікредит Банку і "ХФБ Банку Україна". Втім, на думку банкірів, після завершення операції по придбанню Укрсоцбанку італійці можуть піти на продаж одного з своїх активів.

Укрсоцбанк
Несподіваний продаж Укрсоцбанку відбувся за рекордну ціну
Вчора італійська UniCredit Group уклала договір про придбання близько 95% акціонерного капіталу Укрсоцбанку у інвесторів, що представляють групу "Інтерпайп", який підписав Bank Austria Creditanstalt AG (BA-CA), що відповідає за комерційну банківську діяльність UniCredit Group в Центральній і Східній Європі.

Пакет акцій італійці оцінили в 2,07 млрд (€1,52 млрд) при капіталі банку в 2,07 млрд грн. (за даними Асоціації українських банків на 1 червня 2007 року), що відповідає мультиплікатору продажу 5,05. Проте з урахуванням того, що 100% банку оцінені в 2,2 млрд, коефіцієнт продажу склав 5,36.

Одна з умов операції - зобов'язання UniCredit Group направити близько 130 млн. (€95 млн.) на покупку акцій останньої допемісії, які виплатять акціонерам Укрсоцбанку перед завершенням трансакції. Покупка банку буде профінансована за рахунок грошових ресурсів BA-CA.

"Придбання Укрсоцбанку укріпить присутність групи на Україні, на одному з ринків регіону, що найшвидше розвиваються, де UniCredit Group вже представлена через підрозділи HVB Ukraine і UniCredit Bank Ltd, - мовиться в повідомленні групи.- Після недавнього оголошення про покупку ATF Bank в Казахстані дане придбання є наступним кроком UniCredit Group по зміцненню лідируючих позицій в районі Східної Європи".

Завершення операції очікується в останньому кварталі 2007 року, після отримання дозволів Банку Італії, Австрійського фінансового органу, українських Нацбанку і Антимонопольного комітету. В ролі фінансових консультантов UniCredit і BA-CA виступили Credit Suisse і UniCredit Markets & Investment Banking, а експерта-юриста - Allen & Overy. Фінансовим радником групи "Інтерпайп" в ході продажу Укрсоцбанку був Merrill Lynch.

Примітно, що до вчорашнього дня UniCredit Group жодного разу не заявляла про намір придбати ще один банк на Україні, де активно займається об'єднанням своїх українських дочок - Унікредіт Банк і "ХФБ Банк Україна".

"Це найбільша операція у фінансовому секторі України, яка, безумовно, позитивно позначиться на діловій і економічній репутації країни, - заявив вчора голова правління групи "Інтерпайп" Геннадій Газін.- Ми раді, що процес пошуку стратегічного інвестора для одного з кращих банків України успішно завершений".

Банкіри відзначають, що рішення UniСredit Group придбати третій банк на Україні пов'язане з агресивною політикою групи в Східній Європі і небажанням втрачати частку ринку під час об'єднання українських "дочок".

"UniСredit дуже агресивно розвивається в секторі Східної Європи, - говорить голова правління банку "Дельта" Микола Лагун.- З погляду нарощування міжнародних позицій, капіталізації і присутності на ринку український ринок дуже цікавий". "Укрсоцбанк є дуже цікавим об'єктом для придбання іноземними інвесторами, які ухвалили для себе рішення про швидке входження в банківський сектор України, оскільки у нього є бренд, філіальна мережа і менеджмент", - підтвердив глава наглядової ради банку "Демарк" Олександр Стеценко.

Unicredit
Друга за величиною фінансова група Європи зміцнює свої позиції і в Україні
У разі об'єднання UniСredit всіх українських банків новий банк займе 6,99% ринку, зберігши місце в рейтингу по активах, але піднявшися на одну позицію до 4-го місця по капіталу. З урахуванням допемісії на 650 млн. грн він може обігнати Укрсиббанк, зайнявши 3-е місце.

"Враховуючи амбіції UniСredit, які раніше були озвучені менеджментом банку, а також фінансові можливості групи, новий об'єднаний банк може стати одним з лідерів на українському банківському ринку", - упевнений директор департаменту інвестиційного бізнесу Правекс-банку Владислав Новіков. Проте голова правління банку НРБ Владислав Кравец вважає, що після завершення операції "ХФБ Банк Україна" і Уникредит Банк будуть продані.

Нагадаємо, що 15 лютого 2006 року Укрсоцбанк оголосив, що 85,42% його акцій буде продано італійському Banca Intesa за 1,16 млрд., після чого 4 вересня 2006 року сторони підписали додаткову угоду, по якому ціна 100% акцій Укрсоцбанку підвищувалася до 1,4 млрд і операція повинна була закритися до 31 березня 2007 року.

Проте через виниклі судові розгляди між міноритарними акціонерами Укрсоцбанку, пов'язаних з групами "Приват" Ігоря Коломойського і "Інтерпайп" Віктора Пінчука, операція зірвалася. Зриву сприяла також відсутність дозволу регуляторних органів України.

Укрсоцбанк заснований у вересні 1990 року. Мережа фінустанови налічує 485 операційних точок, з них - 458 відділень і 27 обласних філіалів. Персонал банку понад 10 тис. чоловік. За інформацією АУБ, на 1 травня 2007 року Укрсоцбанк займав серед українських банків четверте місце по активах (22,377 млрд грн) і п'яте по капіталу (2,070 млрд грн). За даними агентства Standard & Poor`s, контрольний пакет банку (86,15% акцій) належить компанії "Ферротрейд Інтернешнл", що входить в корпорацію "Інтерпайп" Віктора Пінчука.

UniCredit Group після покупки в червні італійського банку Capitalia за 29,6 млрд стала другою за величиною фінансовою групою в Європі з очікуваною ринковою капіталізацією біля €100 млрд (зараз €70 млрд). Представлена в 20 країнах світу, має 7,2 тис. філіалів, близько 142 тис. співробітників і 35 млн. клієнтів. Чистий прибуток UniCredit в 2006 році склав €5,448 млрд, активи - €846 млрд.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: