Укртатнафта продовжує хвилювати політиків

Профільні міністерства України та Російської Федерації сподіваються на швидке врегулювання ситуації в ЗАТ ”Укртатнафта”.

Міністерство промисловості і енергетики Російської Федерації сподівається на швидке врегулювання ситуації в ЗАТ ”Укртатнафта” (Кременчуцький НПЗ, Полтавська обл.).

Про це говориться в заяві директора департаменту економічного аналізу і перспективного планування Мінпроменерго РФ Станіслава Наумова, опублікованій на сайті відомства.

 ”Мінпроменерго Росії висловлює надію, що конфліктна ситуація буде врегульована в правовому полі при безумовному дотриманні всіх законних прав інвесторів, незалежно від країни походження”, - сказав він.

При цьому він нагадав, що впродовж 12 років підприємство ефективно працювало при залученні сировинних і фінансових ресурсів російської компанії "Татнафта".

В свою чергу Міністерство палива та енергетики України звернулося до голови Наглядової ради ЗАТ "Укртатнафта" Шафагата Тахаутдінова з пропозицією про проведення позачергового засідання Наглядової ради компанії з метою нормалізації ситуації на підприємстві.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Мінпаливенерго.

Зокрема, міністерство пропонує провести засідання Наглядової ради в Києві в середу, 31 жовтня, і присвятити його врегулюванню ситуації на підприємстві.

Прес-служба Мінпаливенерго пояснює необхідність скликання НР тим, що, згідно із Статутом "Укртатнафти", Наглядова рада є органом, де представлені всі основні акціонери "Укртатнафти". Наглядова рада також уповноважена розглядати і ухвалювати рішення з питань призначення і відкликання членів виконавчого органу товариства - Правління.

"Головним завданням засідання Наглядової ради повинна стати нормалізація роботи Кременчуцького НПЗ і недопущення утисків прав російських і українських акціонерів ЗАТ "Укртатнафта", - сказано в повідомленні прес-служби.

Як повідомляв iPlus, конфліктна ситуація на підприємстві пов`язана з призначенням керівника підприємства.

Сумський апеляційний суд 29 серпня своєю ухвалою поновив Павла Овчаренка на посаді голови правління ЗАТ "Укртатнафта". 19 жовтня Овчаренко приступив до роботи.

Судовий процес про поновлення Овчаренка на посаді було почато в жовтні 2004 року. 9 листопада 2004 р. Автозаводським районним судом Кременчука було винесено ухвалу про поновлення Овчаренка на посаді. У лютому 2005 року це рішення підтвердив Апеляційний суд Полтавської області.

Надалі "Укртатнафта" неодноразово оскаржувала рішення судів, і зрештою справа потрапила до Верховного суду, який відповідно до закону передав справу Сумському апеляційному суду.

Павло Овчаренко був звільнений з посади голови правління ”Укртатнафти” у вересні 2004 року.

24 жовтня екс-голова правління "Укртатнафти" Сергій Глушко звернувся до міліції із заявою, в якій просив сприяти у виконанні повноважень голови правління. Він спробував пройти в будівлю заводоуправління, але охорона його не пускала, оскільки у нього немає пропуску, а вхід на територію підприємства без пропуску заборонено. Пізніше невідомі заблокували вхід до заводоуправління "Укртатнафти".

ДОВІДКА. ЗАТ "Укртатнафта" створене в 1994 році відповідно до указів президентів України і Татарстану на базі Кременчуцького НПЗ. Проектна потужність підприємства становить 18,6 млн. тонн переробки нафти на рік.

61,346% акцій "Укртатнафти" належить державі і передано до статутного фонду НАК "Нафтогаз України", 28% - Міністерству майна і земельних ресурсів Татарстану (у жовтні 2006 року передані в довірче управління ВАТ ”Татнафта”), 8,6% - компанії "Татнафта" (Татарстан), 1,2% акцій володіє ТОВ "Корсан", афільоване з групою "Приват".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: