"Укртатнафта" просить захисту

Голова "Укртатнафти" звинувачує віце-прем'єра Андрія Клюєва у спробі вивести з-під контролю держави стратегічне підприємство.

Андрій Клюєв
УНІАН
Глава правління "Укртатнафти" звинувачує віце-прем'єра Андрія Клюєва у лобіюванні інтересів татарських інвесторів компанії.
Поновлений судом на посаді голови правління ЗАТ ”Укртатнафта” (місто Кременчук, Полтавська область) Павло Овчаренко звернувся з листом до президента України Віктора Ющенка, генерального прокурора Олександра Медведька, секретаря РНБО України Івана Плюща та в.о. голови Служби безпеки України Валентина Наливайченка з вимогою вжити заходів із блокування злочинної схеми з перехоплення контролю і виведення з державної власності активів найбільшого нафтопереробного заводу України.
 
Про це йдеться в листі Овчаренка до президента і силових відомств.
 
”Змушений звернутися до Вас у зв`язку з ситуацією, що склалася на ЗАТ ”Укртатнафта”, що може призвести до загрози економічної і національної безпеки України в результаті втрати державного контролю над найбільшим у країні нафтопереробним комплексом”, - йдеться в листі.
 
Зокрема, Овчаренко відзначає, що після поновлення його на посаді голови правління ЗАТ ”Укртатнафта” було знайдено документи, які свідчать про кредиторську заборгованість компанії у розмірі більш як 2,5 мільярда гривень, яка була нагромаджена за час роботи Сергія Глушка на посаді голови правління підприємства.
 
”Є інформація, що така заборгованість створювалась на користь комерційних структур, які контролюються татарською стороною і, за нашою інформацією, активно лобіюються віце-прем`єр-міністром України Андрієм Клюєвим”, - відзначає в листі Овчаренко.
 
При цьому він констатує, що нагромадження такої суми кредиторської заборгованості неможливе за стабільної і прибуткової роботі підприємства і здійснювалось виключно з метою отримання повного контролю над підприємством. 

”Збільшення кредиторської заборгованості до таких сум було неможливе без участі бізнес-груп з Республіки Татарстан у змові з колишнім головою правління Сергієм Глушком для отримання у власність контрольного пакета акцій ЗАТ ”Укртатнафта” і відповідного зменшення частки української сторони”, - вважає глава правління стратегічного підприємства.
 
Також, за його словами, з боку татарських акціонерів було допущено ряд грубих порушень інвестиційних зобов`язань. Зокрема, татарський акціонер ”Укртатнафти” - ВАТ ”Татнафта” - в 1994-2007 роках не виконав своїх зобов`язань щодо поставки нафти на Кременчуцький НПЗ у розмірі 66 мільйонів тонн на суму 2,53 мільярда доларів.
 
”Колишнє керівництво ”Укртатнафти” у змові з татарськими акціонерами ігнорувало інтереси України, намагаючись приховати суми від оподаткування, не виконуючи своїх інвестиційних зобов`язань, при цьому збільшуючи кредиторську заборгованість ЗАТ ”Укртатнафта” з метою розмивання частки, яка належить Україні”, - відзначає в листі Овчаренко.

Він додає, що всі заяви колишнього голови правління "Укртатнафти" Глушка щодо так званого ”несподіваного рейдерського захоплення” підприємства є лише спробою максимально заплутати ситуацію і будь-яким чином повернути контроль над ним. 

Павло Овчаренко був поновлений на посаді голови правління "Укртатнафти" 29 серпня цього року. Судовий процес про поновлення на посаді було розпочато в жовтні 2004 року. 

Нагадаємо, що НАК "Нафтогаз України" на рівні акціонерного капіталу відновила державний контроль над ЗАТ "Укртатнафта". На сьогодні на балансі компанії перебуває 61,346% акцій "Укртатнафти".
 
Українська сторона впродовж декількох років оскаржувала правомірність передачі компаніям SeaGroup International (США) і Amruz Trading (Швейцарія) 18,3% акцій ”Укртатнафти”.
ЗАТ "Укртатнафта" створено в 1994 році відповідно до указів президентів України і Татарстану на базі Кременчуцького НПЗ. Проектна потужність підприємства становить 18,6 мільйона тонн переробки нафти на рік. 

61,346% акцій "Укртатнафти" належать державі і передані до статутного фонду НАК "Нафтогаз України", 28% - Міністерству майна і земельних ресурсів Татарстану (у жовтні 2006 року передані в довірче управління ВАТ ”Татнафта”), 8,6% - компанії "Татнафта" (Татарстан), 1,2% акцій володіє ТОВ "Корсан", афільоване з групою "Приват".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: